Браќата Мартин и Стефан Филиповски им се заблагодарија на поддржувачите за освоената Златна бубамара на популарноста во категоријата Албум на годината, која ја добија за албумот „Мајка“.

Албум на годината!!!
МАЈКА
Посветен на сите мајки лавици!!!
И ние сме деца на мајката земја, на мајката земја на Македонија!!!

Ви благодариме на сите за безрезервната поддршка!!!, велат „Некст тајм“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.