Ознака: златна бубамара на популарноста
Естрада 04.03.24 | 09:52

„На сите што си заминаа од Македонија“: Стоечки овации за „Т’га за југ“ со Игор Џамбазов, Дамир Имери и Александар Јовевски

На последната „Златна бубамара на популарноста“ Игор Џамбазов заедно со Дамир Имери и Александар Јовевски ја изведе „Т’га за југ“ од Константин Миладинов за сите...

Естрада 04.03.24 | 09:13

„Убаво пишува НМК – нема каде“: Гледајте ја „Златна бубамара на популарноста 2024“

Гледајте ја „Златна бубамара на популарноста 2024“:

Калеидоскоп 27.03.23 | 21:41

„Уба сум? Сликај ме, клај на вебсајто“ – министерката за култура на мета на Тино и Атанас

Шегувајќи се за состојбата во која се наоѓа македонската театарска сцена и културните објекти, актерите Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски на последната „Златна...

Калеидоскоп 27.03.23 | 17:51

Лани не знаевме кој е Таче, годинава богами го дознавме – гледајте ја „Златна бубамара 2023“

За оние кои ја пропуштија премиерата на 26. издание на „Златна бубамара на популарноста“, може да ги погледнете сите награди, емотивни изведби, говори и незаменливиот...

Музика 27.03.23 | 17:20

Седумте минути од „Златна бубамара“ за кои зборува цела Македонија

Не престануваат реакциите на јавноста за емотивната изведба на „Ми заплакало селото Ваташа” испреплетена со „Цветови“ на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста”,...

Музика 20.03.23 | 14:31

ДНК ја ставија на лицитација статуетката од „Златна Бубамара“, средствата ќе ги донираат!

Момците од познатото дуо ДНК, Панчо и Андреј беа помеѓу наградените на овогодинешната „Златна Бубамара“, која се одржа пред неколку дена во спортскиот центар „Борис...

Музика 17.03.23 | 20:08

„Посветен е на сите мајки лавици!“, порачаа „Некст тајм“ за Бубамарата за албум на годината

Браќата Мартин и Стефан Филиповски им се заблагодарија на поддржувачите за освоената Златна бубамара на популарноста во категоријата Албум на годината, која ја добија...

Естрада 23.05.22 | 09:37

„Кој е тој Таче? – Премиер ни е. – Како бе Ранко, па кој го гласал?“ – гледајте ја цела „Зланта Бубамара на популарноста 2022“

Вчера беше телевизиската премиера на „Зланта бубамара на популарноста“, која годинава се одржа по 25 пат. Бидејќи е единствена од ваков вид кај нас, оваа манифестација...

Естрада 22.05.22 | 20:00

ВО ЖИВО: Гледајте ја „Златна бубамара на попусларноста 2022“

Гледајте го 25-тото јубилејно издание на „Златна бубамара на популарноста“ со порака „Наместо да кивнеме – време е да живнеме“! Преносот на популарното шоу е на Канал...

Естрада 26.04.22 | 12:42

25. „Златна Бубамара на популарноста“ под мотото „Да живнеме!“ на 12 мај во aрена „Борис Трајковски

Годинава манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“ ќе се има јубилејно 25-то издание на 12 мај во Арената „Борис Трајковски“. Ви го испраќаме и првиот проглас...