Ознака: Некст тајм
Музика 09.04.24 | 19:03

„Слушајте Македонци, чувајте го името“ – грмна Ламбе среде Сиднеј

Ламбе Алабакоски заедно со „Некст тајм“ и композиторот и музичар Никола Мицевски се на голема турнеја низ Австралија, каде настапуваат пред нашинците од дијаспората. Од...

Музика 17.04.23 | 19:49

Мартин и Стефан од „Некст тајм“ се сретнаа со шампионот во УФЦ, Александар Волкановски

Браќата Стефан и Мартин од „Некст тајм“, кои се на турнеја во Австралија, се сретнале со шампионот во УФЦ, Австралијанецот со македфонско потекло, Александар Волкановски. По...

Музика 17.03.23 | 20:08

„Посветен е на сите мајки лавици!“, порачаа „Некст тајм“ за Бубамарата за албум на годината

Браќата Мартин и Стефан Филиповски им се заблагодарија на поддржувачите за освоената Златна бубамара на популарноста во категоријата Албум на годината, која ја добија...

Музика 06.01.23 | 20:16

„Бисер балкански“, моќна празнична честитка од Некст тајм

За концерот на Некст тајм, кој се одржа на 17 декември во салата „Борис Трајковски“ несомнено  уште долго ќе се зборува. Слушнете како звучи „Бисер балкански“ во изведба...

Музика 25.12.22 | 15:41

„Жива била Македонија“: Како звучеше „Бисер балкански“ од публиката на концертот на „Некст тајм“

Во еден глас од срце и со полна душа се пееше „Бисер Балкански“ во преполната сала „Јане Сандански“ на концертот на „Некст тајм“. Бендот најавува дека наскоро концертот...

Музика 17.12.22 | 22:38

Некст тајм приреди уживање за публиката во „Јане Сандански“

Стефан и Мартин од Некст Тајм направија одличен концерт во салата „јане Сандански“ на кој публиката уживаше со нивните познати преработки на некои од најубавите македонски...

Музика 17.12.22 | 14:51

Нови преработки, специјални гости и одлична забава: Вечерва голем концерт на „Некст тајм“ во „Јане Сандански“

Стефан и Мартин најавија одличен концерт на кој ќе ги пеат нивните познати преработки на едни од најубавите македонски народни песни, а исто така ветија дека ќе ја изненадат...

Музика 15.11.22 | 13:25

Голем солистички концерт на „Некст Тајм“ во Скопје

На 17-ти декември во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, голем солистички концерт ќе одржи македонскиот музички бренд – „Некст Тајм“. Тие ќе бидат придружувани...

Музика 08.09.22 | 13:37

Со емотивна изведба на Нешто ќе те питам бабо, Некст Тајм го честитаа Денот на независноста

Со видео од синоќешната изведба на Нешто ќе те питам бабо, момците од Некст Тајм го честитаа денешиот празник – Денот на независноста на Македонија. Честит ден на...

Скопје 08.09.22 | 10:28

Над 5.000 луѓе во Автокоманда порачаа: Ние сме Македонци и нашата татковина е Република Македонија

Повеќе од 5.000 граѓани се собраа вчера на плоштадот во Автокоманда, каде со голем музички настан беше одбележан 8ми Септември, Денот на независноста на Македонија. На...

Македонија 12.08.22 | 00:32

„Ја излези Ѓурго“ во македонско Тетово: Жива е Македонија!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва е во Тетово во рамките на кампањата за локалните избори за избор на Совет на општината. Од Жена паркот тој...

Музика 05.08.22 | 10:53

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и „Некст тајм“ во Тетово

Музички спектакл на отворена сцена на 10 и 11 август најавуваат организаторите од иницијативата „Го сакам Тетово“, со настапи на Ламбе Албаковски и „Некст тајм“. Концертите...

Музика 30.07.22 | 18:49

„Некст тајм“ и Лозано вечерва со заеднички концерт во Антички театар во Охрид

На 30 јули во Античкиот театар во Охрид за првпат заеднички концерт ќе оддржат моментално најактуелните македонски ѕвезди, групата „Некст тајм“ и Влатко Лозаноски...

Музика 25.07.22 | 12:27

Лозано и Некст Тајм имаат најпродаван концерт ова лето во Охрид

На 30 јули во Античкиoт театар во Охрид, спектакуларен концерт ќе одржат моментално најголемите музички имиња од нашата земја, милениците на публиката – Лозано и „Некст...

Музика 11.07.22 | 10:07

„Некст Тајм“ и Лозано со голем заеднички концерт во Охрид

Момците од Некст Тајм и Влатко Лозаноски-Лозано со голем заедничк концерт на 30 јули во Антички Театар-Охрид. Несомнено македонскиот туристички бисер, крајот на месецов,...

Музика 08.06.22 | 13:53

„Некст тајм“: Албумот им го посветуваме на нашите две мајки, Сузана и Македонија

Вчеравечер во хотелот „Мериот“ во Скопје, момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин Филиповски пред своите пријатели, колеги, соработници и фанови го промовираа нивниот...

Музика 06.06.22 | 11:22

Промоција на новиот албум „Мајка“ на Некст тајм

Утре во хотел „Мериот“ во 20 часот Некст тајм ќе го провоираат новиот албум „Мајка“. Промоцијата е од отворен тип, и ќе имаат можност сите оние кои ја сакаат и ја поддржуваат...

Музика 01.06.22 | 10:52

„Некст тајм“ ќе го промовира албумот „Мајка“

Maкедонскиот бенд „Некст тајм“ во вторник ќего промовира нивниот нов албум насловен „Мајка“. Промоцијата е од отворен тип, и ќе имаат можност сите оние кои ја сакаат...

Музика 13.04.22 | 22:20

„Веруваме дека македонскиот дух ќе живее вечно преку оваа песна“ – вечерва објавена „Кога падна на Пирина“ на „Некст тајм“

Видеоспотот за новата преработка на „Некст тајм“ вечерва беше промовиран во Кино „Милениум“ во Скопје. Станува збор за „Кога панда на Пирина“, песна посветена за...

Музика 13.04.22 | 13:32

Се е подготвено за вечерашната премиера на најновиот проект на „Некст тајм“

По речиси три години, групата „Некст Тајм“ на 13 април (среда) ќе го објави својот најнов проект на кој работеа долго време. Станува збор за уште една преработка, односно...