На 17-ти декември во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, голем солистички концерт ќе одржи македонскиот музички бренд – „Некст Тајм“.

Тие ќе бидат придружувани од нивниот бенд, на чело со маестралниот композитор и музичар – Николче Мицевски, со кои ќе го презентираат нивното музичко творештво, како и материјалот од нивниот последен албум „Мајка“.

Публиката со нетрпение го очекуваше токму овој момент за тие во живо и на голема бина да ги отпеат нивните најголеми хитови како што се: „Ја излези Ѓурѓо“, „Нешто ќе те питам Бабо“, „Слушам кај шумат шумите“, „Кога падна на пирина“ и уште многу други.

Пријатели ве очекуваме во голем број, да уживаме во македонска музика и музички СПЕКТАКЛ, порача Стефан на социјалните мрежи.

 

Ве чекаме на концерт! Сметаме на вашата поддршка. Фала. 17-ти декември, „Јане Сандански“, објави и Мартин на својот профил на Фејсбук.

Специјален гостин на концертот ќе биде еден од најдобрите вокали на овие простори, нивниот колега и многу добар пријател, Влатко Лозаноски – Лозано.

Влезниците се веќе пуштени во продажба и истите може да ги купите преку продажната мрежа на MkTickets, како и во повеќето градови во Македонија.

* ЛитеретураМК Superstore – City Mall

* Литература – Улица Македонија

* ЛитератураMK – „ГТЦ“

* ЛитератураMK – „Веро Џамбо“

* ЛитератураMK – т.ц. Буњаковец

* Билетара на Универзална сала

* Макпетрол – Илинденска

* Макпетрол – Влае

* Макпетрол – Козле

* Гранд – Тетово

* Кафе бар Монако – Тетово

* Кафе Агора – Куманово

* TA Бран – Прилеп

*TA Вис Пој – Охрид

* Вона 5 – Гостивар

* ТА Меридијан – Кичево

* Кафе Бар Концепт – Струмица

* Уни сон – Велес

* Литература – Битола

Наскоро повеќе информации поврзани со овој голем музички спектакл закажан за на 17-ти декември во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.