Ознака: нова песна
Музика 11.08.20 | 16:02

Летен хит на Тара – слушнете ја „Дај ми“

Александар Тарабунов – Тара не мирува! Пејачот повторно ги изненади фановите со нова песна, летен хит кој го носи името „Дај ми“. Наместо класичен видео – запис, Тара...

Музика 08.08.20 | 10:33

Елена Ристеска му посвети песна на покојниот татко

Елена Ристеска музиката ја стави во втор план, па започна нов сопствен бизнис. Пејачката неодамна лансираше машки и женски парфем од својата „EРA“ колекција. Деновиве...

Вести 07.08.20 | 12:55

Заразен хит кој ќе го слушате повеќепати: Теа Трајковска ја објави „Сенки“

И покрај пандемијата со коронавирусот, дел од македонската естрада твори и во вакви услови. Една од нив е познатата пејачка Теа Трајковска, која последниве неколку месеци...

Вести 06.08.20 | 10:54

Огнен Здравковски е позитивен на Ковид-19

Токму на денот на промоција на неговата најнова песна, младиот пејач Огнен Здравковски доби резултат дека е позитивен на Ковид – 19. Тој вели дека не знае како го добил...

Музика 29.07.20 | 13:14

Сања Цинцева е македонската Сенидах – „Барбика кралица“ ги руши сите рекорди на слушаност

Фолкерката Сања Цинцева го промовираше видеото за темата „Барбика кралица“ која што ја сними заедно со Џамбо Агушев. Станува збор за рефрен кој што го потпишуваат...

Музика 25.06.20 | 10:42

Слушнете ја новата песна на Тарабунов „Нема крај“

Пејачот Александар Тарабунов – Тара после неколку месеци принудна пауза и музичка илегала поради новонастанатата ситуација со пандемијата со коронавирус конечно...

Естрада 18.06.20 | 16:18

„ПромоСтејџ“, нова ПР платформа за македонската музика

Македонската музичка сцена деновиве ќе ја добие првата професионална ПР агенција, специјализирана за музичка промоција, следење на настани, маркетинг стратегија, промоција...

Музика 04.06.20 | 11:06

Малинкова вредна и во време на пандемија – слушнете ја нејзината нова песна

Пејачката Наташа Малинкова, која важи за една од највредните изведувачи на македонската естрада, сними нова песна и во услови на пандемија. Како и претходно, така и...

Музика 13.05.20 | 14:36

Дарко Рундек и Екипа имаат нов сингл и спот: „Кои се сите тие луѓе?“

Рундек и Екипа веќе две години импровизираат, пишуваат снимаат и миксираат двоен албум „Брисани простор“ (Menart, Long Play). Ова издание произлезе од средбата на Рундек и...

Музика 06.05.20 | 12:16

Забава во „СКАрантин“ со „Суперхикс“

Кога станува збор за забава, песна и многу скокање, на тоа поле Суперхикс се незаменливи долги години на македонската естрада. Карантинот не ги спречи, туку напротив,...

Музика 07.04.20 | 15:56

„Далеку од тебе“ нова песна на „Feedback“

По подолго време момците од бендот „Feedback“ ја објавија својата нова песна. „Далеку од тебе“ е насловот на нивната нова нумера, на која како автор се потпишува најдобриот...

Музика 03.03.20 | 10:00

Јордан Митев има нова песна, најавува албум и голем јубилеен концерт

Јордан Митев, ја промовира својата нова песна „Жена за 100 години“, која како и сите останати песни е комплетно авторско дело на Митев, а токму тоа што тој е креатор на...

Музика 02.03.20 | 23:08

„Извини“-нова песна и спот на Огнен Здравковски

„Извини“ e насловот на новата песна на младиот пејач, Огнен Здравковски. Автори се Лазар и Магдалена Ена Цветкоски, премирно беше објавена вчера на социјалните мрежи,...

Музика 02.03.20 | 11:57

„Извини“ – нова песна на Огнен Здравковски

„Извини“ се вика најновата песна на младиот пејач Огнен Здравковски, позади која како автори се потпишуваат најдобрите во земјава, братско-сестринскиот тандем Лазар...

Музика 29.02.20 | 13:18

Слушнете ја новата песна на Владо Јаневски

Час те мразам, час те сакам најако а најчесто ми недостасуваш…вака пее Владо Јаневски во новиот хит „Недостасуваш“. Песната е под покровителство на „Croatia records“ како...

Музика 28.02.20 | 13:07

„Brass Brothers“ конечно со авторска песна

Еден од најпопуларните бендови во нашата земја, атракцијата од Битола, „Brass Brothers“ конечно ја израдуваа многубројната публика со своја авторска песна. Песната носи...

Музика 17.02.20 | 12:28

„Најдоброто“ – Магдалена Ена Цветкоска има нова песна!

„Најдоброто“ е насловот на новата песна на една од најквалитетните пејачки на нашата естрада, Магдалена Ена Цветкоска. Помина година и повеќе откако Магдалена...

Музика 27.01.20 | 10:45

Стефан Величковски подготвува нова песна: „Остани со мене“ ќе биде објавенa на 14 февруари

Стефан Величковски активно работи на нов авторски материјал. Тој веќе ја снимил својата нова песна со наслов „Остани со мене“ на која како автори се потпишуваат Александар...

Музика 21.01.20 | 12:38

„Твоите очи Лено мори“ во модерен дип-хаус звук

Едни од најатрактивните имиња на електронската сцена во Македонија кои се појавиле последниве неколку години, дефинитивно се момците од Cyrillic, Андреј и Бојан. Од ден...

Музика 15.01.20 | 11:52

Дани и Пеце од „Суперхикс“ снимија дует

Дани Димитровска по вторпат соработува со Петар Младеновски од „Суперхикс“. Песната „На крајот на овој свет” е најново дело на Весна Малинова Бабамов, а видеото е...