Ознака: нова песна
Музика 21.05.24 | 11:34

ДНК, Наум и Џамбо ја објавија „Животе брате“

Сигурно многумина од вас овие денови можеа да видат голем број од нашите јавни личности, пејачи, водители и актери како на социјалните мрежи споделуваат видеа на кои...

Музика 16.05.24 | 12:12

„Не сакам да сум како останатите од естрадата“, вели контроверзниот Џокер

Како и со неговите претходни песни и видеоспотови, така и овој пат младиот и талентиран музичар Џокер предизвика реакации на социјалните мрежи, па така во коментарите...

Сцена 07.05.24 | 19:05

Марија Спасовска има „Минато“ што ветува блескава иднина

Марија Спасовска има „Минато“ што ветува блескава иднина. Имено, „Минато“ е насловот на нејзината нова песна, во која младата македонска пејачка продолжува да го...

Сцена 17.04.24 | 16:34

„Браво бенд“ 20 години на музичката сцена: „Љубав преко мреже“ е новата песна која ја направија заедно со Сале Тропико

„Љубав преко мреже“ е насловот на новата песна на момците од Браво бенд, која е само продолжение на приказната што почнаа да ја испишуваат со претходната нумера „Катаклизма“....

Музика 12.04.24 | 13:59

Со „Незаборавна“ Ѓоко Јовиќ го најави новиот албум

Помеѓу многуте турнеи и настапи ширум светот каде што има Македонци, миленикот на публиката Ѓоко Јовиќ конечно најде време да сними нова песна и со тоа да ја израдува...

Сцена 08.04.24 | 12:30

„За тебе“ е новата песна на „Меморија“: Легендарната македонска група повторно музички и концертно активна

По спектакуларниот скопски концерт пред две години (11 јуни, 2022 год.) во арената „Борис Трајковски“ и неколкуте концертни настапи низ Македонија, легендарната македонска...

Сцена 07.04.24 | 14:23

D’Reamers ја објавија нивната седма песна “Мали нешта”

Бендот D’Reamers ја промовираше нивната нова песна наречена “Мали нешта”. Таа е нивна седма песна по ред, и до овој момент како што е најавено од страна на членовите Синиша...

Музика 18.03.24 | 12:39

Втора песна на Лозано за само месец дена – слушнете ја „Бариера“

Брзи мотори, специјалци со автоматски пушки, полиграф се дел од сцените на најновиот видеоспот на музичката ѕвезда Влатко Лозаноски – Лозано за неговата најнова...

Сцена 05.03.24 | 14:14

Одамна сакав да отпеам нешто што ќе трае, вели Бојана Скендеровски за новата песна „Лажни светови“

„Лажни светови” е насловот на најновата песна на Бојана Скендеровски. Станува збор за одлична балада во која таа го покажува сиот свој раскош, сета своја емоција. „Лажни...

Музика 15.02.24 | 12:48

Долгоочекувана – слушнете ја новата песна на Лозано

Сите кои се чуствуваат осамено и изморено без сомнеж ќе се пронајдат во најновата песна на нашата музичка ѕвезда – Влатко Лозаноски – Лозано. Неговата нова песна,...

Музика 13.02.24 | 20:37

„Се сретнале на Јахорина, тој од Скопје, таа од Москва“: „Компас бенд“ сними песна според вистинска љубовна приказна!

За нив велат дека се „мајстори“ на занаетот, едни од најдобрите во нашата земја кога се во прашање живите настапи, а најдобар доказ за тоа е нивната многубројна публика...

Естрада 06.02.24 | 10:25

Новата песна „Мајко“, Мими ќе ја промовира во Австралија на прва турнеја со „Бендот на браќата Нуне“ и Дарко Билбиловски

„Бендот на браќата Нуне“ и Мими Јовановска за прв пат заминуваат на турнеја низ Австралија, а со нив заминува и Дарко Билбиловски. Прво искуство и за нив, но и за нашинците...

Сцена 01.02.24 | 11:23

„Сите светла“- нов музички проект на Лара Иванова во дует со Јосиф Ристовски

Лара Иванова и Јосиф Ристовски го објавија нивниот прв дует „Сите светла“. Станува збор за трендовски хит, затоа што за само неколку дена има илјадници прегледи и лава...

Музика 25.01.24 | 13:29

Oд демо снимка направена пред 20 години, со помош на ВИ, објавена нова песна на Тоше Проески

Со помош на новата технологија во вештачката интелигенција, од демо снимка направена пред 20 години, денеска на неговиот роденден е објавена нова песна од прерано загинатиот...

Музика 22.01.24 | 11:05

„Направена во годината кога имаше многу солзи“: Антониа Гиговска за новата песна „Мразам што те сакам“

Младата музичка ѕвезда Антониа Гиговска наполни 23 години и по тој повод својата многубројна публика ја почести со нова песна. Баладата „Мразам што те сакам, всушност...

Музика 20.12.23 | 18:50

Нова песна на Лара Иванова

Лара Иванова има нова песна, на која и самата е автор. Заедно со Лазар Цветковски ја направија „Ме сакаш кога ме нема“, за чиј видеоспот се погрижи Томислав Живкович....

Музика 13.12.23 | 20:53

Нова песна на Каролина Гочева, видето снимено во Сараево

Македонската поп пејачка Каролина Гочева вечерва ја претстави својата нова песна „Дај на сунце“, проследена со видео спот, наменета за целиот регионален маркет. Денеска...

Музика 21.11.23 | 11:53

За кого ги посвети овие стихови? Антониа Гиговска по долга пауза со песна одговара на сите прашања

Помина скоро една година откако младата поп-ѕвезда Антониа Гиговска предизвика турбуленции на македонската музичка естрада со нејзиниот приватен живот, а пред неколку...

Музика 14.11.23 | 10:17

Лина Пејовска: И ние имаме пејачи, но за жал не знам од која причина не си го цениме нашето

За помалку од две недели песната „Ти си ми све“, која нашата Лина Пејовска ја пее заедно со Дадо Полумента има 250 илјади прегледи на „Јутјуб“ и е најслушата песна од...

Музика 04.11.23 | 17:06

Новата песна на „Битлси“ за еден ден на „јутјуб“ има речиси пет милиони прегледи

Новата и засега последна песна на легендарниот британски поп-рок состав „Битлс“ – „Now And Then“ (Сега и тогаш) за само 21 час по првичното објавување на платформата Јутјуб...