Стефан и Мартин од Некст Тајм направија одличен концерт во салата „јане Сандански“ на кој публиката уживаше со нивните познати преработки на некои од најубавите македонски народни песни.

Тука беше и Влатко Лозановски – Лозано, кој како специјален гостин, заедно со Некст тајм го пее големиот хит „Ја излези Ѓурѓо“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.