Пејачката и актерка Оливија Њутн Џон почина на 74-годишна возраст, ја цитира изјавата на нејзиниот сопруг Ци-Ен-Ен.

Оливија Њутн Џон почина на својот ранч во Јужна Калиформија опкружена со семејството и пријателите. Молиме да  епочитува приватност на семејството во текот на овој тежок период, напиша нејзиниот сопруг Џон Истерлинг на Инстаграм, пренесува CNN.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.