Ознака: Оливија Њутн Џон
Естрада 04.02.21 | 09:30

Ќерката на Оливија Њутн-Џон објаснува зошто мајка и одбива да се вакцинира против Ковид-19

Британско-австралиската актерка и пејачка, Оливија Њутн-Џон првпат дознала дека има рак на дојката во 1992 година, а болеста повторно ѝ се вратила во 2013 и 2017 година, а како...

Филм 15.12.19 | 17:36

40 години по „Брилијантин“ Оливија Њутн- Џон и Џон Траволта се појавија како Сенди и Дени

Повеќе од 40. години по успехот на филмот со мјузиклот „Брилијантин“, Џон Траволта (65) и Оливија Њутн-Џон (71) повторно се појавија како легендарните Дани и Сенди. Облечени...

Филм 19.10.19 | 23:42

Колку би дале за овие пантолони?

Глумицата и пејачка Оливија Њутн Џон, најпозната по улогата во филмот „Брилијантин” каде глумеше покрај Џон Траволта, ќе продаде околу 500 свои предмети на аукција....

Естрада 07.08.19 | 17:00

Не сакам да знам колку ми остана: На познатата актерка повторно и се врати ракот

На актерката и пејачка Оливија Њутн-Џон (70) по трет пат ѝ се врати ракот. Не сака да размислува, како што вели, за тоа колку ѝ останало уште живот. Оливија отворено зборувала...