Турската актерка, Хилал Алтинбилек, која го толкува ликот на Зулејха во серијата „Горка земја“, за прв пат проговори за разликата помеѓу нејзините стари и нови фотографии.

Во разговор за „Seriesturkish“, актерката потврдува дека извршила естетска хирургија, но дека станувало збор само за некои интервенции на лицето.

Имам естетски нос и заби. Тоа прави голема разлика бидејќи моите процедури се точно на средината на моето лице – вели Алтинбилек.

Сепак, корсници на социјалните мрежи, кои објавуваат фотографии од актерката од пред 10 години и денес, коментираат дека познатата актерка имала сериозна еволуција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.