Ознака: естетска хирургија
Мода и убавина 01.06.21 | 15:29

На граница уапсена Олгица Маркановиќ, која со ласер унакази десетици млади девојки

Олгица Маркановиќ, сопственик на таканаречениот медицинско-естетски центар „Тајас“ во Белград, е уапсена на границата Србија-Хрватска денеска, по бројните обвиненија...

Мода и убавина 26.04.21 | 22:29

Платила 950 евра, а носот на крај ѝ излегол вака: Печеше и болеше, „докторката“ ми рече да не кукам

Отдов кај О.М. за корекција на носот, но наместо радост и задоволство, јас буквално поминав низ пекол, уште живеам во него. Вака 31-годишната белграѓанка М.Ф. ја започнува...

Мода и убавина 03.03.21 | 23:19

Белграѓанки унаказени во салон за убавина: Како жртви од пожар сме!

Застрашувачки фотографии на унаказени Србинки кружат на социјалните мрежи. Сите тие после таканаречениот бразилски естетски зафат добиле страшни красти, изгореници...

Музика 20.10.20 | 22:36

Тамара се пофали дека има „нови усни“

Пејачката Тамара Тодевска (35) постојано прави промени на себе, независно дали станува збор за нејзината фризура, шминка, гардероба таа отсекогаш знаела да ги изненади...

Сцена 18.06.20 | 00:05

Фановите не може да поверуваат како изгледа мајката на Шер која неодамна наполни 94 години

Безвременската икона Шер (74) ги воодушеви бројните обожаватели откако објави фотографија од нејзината мајка, пензионираната кантавторка и поранешна манекенка Џорџина...