Белиот венец во облик на срце ги расплака сите на погребот на Аки Рахимовски. Венецот беше од неговата двегодишна ќерка Антонија.

Тата рада те имам, Антонија-пишуваше на венецот.

Ќерката Антонија Аки ја доби со партнерката Барбара со која живееше неколку години и која беше со него во моментот кога почина.

Аки има и две возрасни деца, Кристијан и Дина.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.