Како гром од ведро небо беше вчера информацијата дека овој свет го напуштил Аки Рахимовски, легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак“. Аки почина вчера, на 67-годишна возраст во Словенија, каде живееше веќе неколку години заедно со својата партнерка и нивната двегодишна ќерка.

 

Погледнете:

Со Аки сум се родил,
со Аки ќе си умрам…


Instagram post shared by @igordzambazovRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.