Многу познати личности од целиот Балкан се простуваат со музичката легенда Аки Рахимовски кој вчера почина на 67-годишна возраст во Словенија.

Посебна објава на социјалните мрежи му посвети и нашата пејачка Каролина Гочева која беше добра пријателка со Аки.

Таа на својот профил на Инстаграм објави видео од нивни зеаднички настап од пред неколку години, а во коментар напиша неколку емотивни зборови…

„Тргни и полетај, без страв… all you need is love. За Аки, кој никогаш не застана и никогаш од ништо не се плашеше“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.