На социјалните мрежи е објавено видео од свадбената церемонија на турската актерка Ебру и НБА кошаркарот Џеди Осман во Охрид.

Снимката почнува со моментот кога Ебру доаѓа од хотелот, каде што беа сместени крај Охридско езеро, кон Џеди кој ја очекува завртен со грб кон неа.

Видеото може да го погледнете на следниот ЛИНК.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.