Ознака: џеди осман
Естрада 17.07.22 | 11:20

По венчавките во Охрид и Измир, Џеди Осман и Ебру Шахин уживаат во својот меден месец

Во текот на изминатиот месец огромно внимание привлече свадбата на турскиот НБА кошаркар со потекло од Охрид, Џеди Осман (27) кој одлучи судбоносното „Да“ да го каже...

Естрада 12.07.22 | 13:51

Објавена снимка од посебните моменти на свадбената церемонија на Џеди Осман во Охрид

На социјалните мрежи е објавено видео од свадбената церемонија на турската актерка Ебру и НБА кошаркарот Џеди Осман во Охрид. Снимката почнува со моментот кога Ебру...

Кошарка 09.03.19 | 09:02

Игра за Кливленд, настапува за Турција, а Македонија не ја вади од уста

Зборува турски, српски, македонски и англиски, омилено јадење му е бурек, а најмногу сака да оди на одмор во Охрид. Да не беше Џеди како во НБА ќе дознаеа што е пајдушко...

Кошарка 16.02.19 | 00:10

Охриѓанецот Осман на Ол стар ќе настапи со патики со македонско знаме

Кошаркарот на Кливленд Џеди Осман на Ол-стар мечот ќе се појави со специјално дизајнирани патики, на едната ќе го има знамето на Македонија а на другата знамето на Турција. Убав...