Ознака: свадба
Естрада 13.01.20 | 10:20

Македонската пејачка се омажи со колегата од „Ѕвездите на Гранд“

Македонската пејачка Елена Миленковска се омажи со својот колега од „Ѕвездите на Гранд“, Александар Гуте Марковиќ. Двајцата се запознаа и зближија за време на шоуто,...

Калеидоскоп 02.01.20 | 15:45

Слатка одмазда: Младоженецот на свадбата пушти порно од невестата со негов роднина

На социјалните мрежи се појави видео од една свадба во Велика Британија. На почетокот кога гостите почнале да пристигнуваат на бимот во салата се прикажало видео од...

Калеидоскоп 02.01.20 | 13:14

Наместо завети, ги прочитала пораките до љубовницата на свршеникот

Откако застанала пред олтарот, една Американка, наместо најавените предбрачни завети, почнала да ги чита прељубничките интернет-пораки на својот несуден сопруг. Девојката...

Естрада 26.12.19 | 17:29

Поранешното момче на Анастасија подготвува свадба

Поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ, син на директорот на Црвена Звезда, Звездан Терзиќ, подготвува свадба. Костадин (28) ќе се жени со Валентина Лопичиќ, девојка...

Семејство 26.12.19 | 17:05

Ја откажала свадбата откако видела три збора во неговиот мобилен

Невеста ја откажала свадбата откако во неговиот мобилен телефон прочитала три збора. Иако некои сметаат дека нејзината реакција била претерана, според невестата Клер...

Калеидоскоп 22.12.19 | 20:51

Невестата го фрли букетот, а оваа еуфорична гостинка го разлути интернетот

Гостинка на свадба доби доста критики и лоши коментари откако на „Инстаграм“ го објави видеото од моментот кога невестата го фрла букетот. Во групата на девојки кои...

Калеидоскоп 22.12.19 | 11:04

Хоророт започна кога ја изнесоа тортата: Невестата го храни младоженецот, а тој ја удира пред сите

Снимкa, на коja јасно се гледа како младоженецот ја удира невестата додека послужува свадбена торта, го обиколи светот. Објавена е на Интернет во втората половина на февруари,...

Калеидоскоп 12.12.19 | 10:39

Добро пукам од се: Вељко од прва го погоди јаболкото, а Аркан од шести пат

Вељко Ражнатовиќ, кој на крајот на минатиот месец застана на лудиот камен, откри дека одлично си поминал на свадбата, која многумина ја сметаат за свадба на деценијата. Јас...

Калеидоскоп 27.11.19 | 14:26

Ги испочитуваа сите српски обичаи: Ја доведе Богдана до олтарот, направи една грешка, но никој не му замери

Вељко Ражнатовиќ се ожени со Богдана Родиќ во неделата. Семејствата Ражнатовиќ и Родиќ решија да испочитуваат многу српски обичаи. Од гаѓање јаболко, купување на невестата,...

Калеидоскоп 27.11.19 | 11:48

Драма пред свадбата на деценијата: Поранешниот на Богдана тајно гледал како Вељко ја води невестата, па јавно го прозва

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца Ражнатовиќ, се ожени со свршеницата Богдана, а свадбата на деценијата сепак не можеше да помине без скандал. Имено, среќата на младенците...

Калеидоскоп 26.11.19 | 18:52

Аркан има повеќе деца од претходните бракови, ама само Ангела дојде на свадбата на Вељко и Богдана

Ангела Ражнатовиќ, ќерката на Аркан од првиот брак, беше гостинка на свадбата на Вељко и Богдана што се одржа во неделата. Таа беше на венчавката во црква, а дојде и меѓу...

Естрада 26.11.19 | 11:32

Вељко и Богдана ги преброија ковертите, познато колку заработија од свадбените подароци

Свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ и понатаму е број еден тема во регионот. По веселбата, младенците ги отворале сведбените подароци, а како што од извори блиски...

Естрада 26.11.19 | 09:51

Саша Матиќ ги расплака Богдана и Вељко

Српскиот пејач Саша Матиќ беше еден од многуте пејачи кои се фатија за микрофонот на свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, но единствен кому му успеа да ги расплаче....

Естрада 25.11.19 | 15:40

Анастасија ги фрли штиклите и боса ја заврши свадбата на Вељко

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ беше највесела на свадбата на нејзиниот брат Вељко. Таа славјето го почна уште кога семејството тргна по невестата.   View...

Естрада 25.11.19 | 13:45

Цеца откри како изгледаа поканите за гостите на свадбата на Вељко и Богдана

Вчера семејствата Вељко и Богдана Ражнатовиќ го кажаа судбоносното „да“ во храмот „Свети Сава“ и во хотелот „Хајат“ во Белград, ,каде се одржа големата свадбена...

Естрада 25.11.19 | 13:17

Карлеуша распали за свадбата на Вељко и Богдана: Србија и понатаму е како свадба од филмовите на Кустурица

Караницата меѓу Јелена Карлеуша и Цеца трае подолго од 20 години, а кулминираше со голем број навреди и судски спорови. Секако, Јелена е онаа која е побрутална во навредите,...

Естрада 25.11.19 | 08:40

И тие блеснаа како Анастасија: Ова се сестрите на Богдана

Иако не се познати во јавноста како Анастасија, сестрата на зетот, сестрите на Богдана Родиќ не останаа во сенка на „свадбата на деценијата“, како што ја нарекуваат...

Естрада 25.11.19 | 08:26

Oгромната торта се сечеше со меч, а Богдана облече трета венчаница

Свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ продолжи до раните утрински часови, а младенците пред полноќ ја пресекоа и тортата. Огромната свадбена торта тешка 70 килограми,...

Естрада 24.11.19 | 21:33

Го прекрши дрес-кодот за свадбата: Сите зборуваат за изгледот на Ана Николиќ

Без мини-фустани, голотија, деколтеа, голи стомаци, замолиле семејствата на младенците за свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ. Како што пренесоа спрските медиуми,...

Естрада 24.11.19 | 20:48

Бившата на Вељко се огласи на „Твитер“: Ако, ако, ќе се мажи и Маша

Ќерката на генералниот директор на клубот Црвена звезда, Звездан Терзиќ, и некогашна девојка на Вељко Ражнатовиќ, на денот на неговата свадба се огласи преку „Твитер“. Маша...