На битолчани им е добро познат битолскиот „Здравко Чолиќ“, односно Митко Јанкуловски вработен во битолска банка. За оние другите кои не веруваат колку Митко е плукнат на балканската ѕвезда, битолските портали споделија фотодоказ.
На неодамнешниот концерт во Битола двојникот на балканската музичка ѕвезда се запознал со својот оригинал и се фотографирале заедно.


Извор: Бабамбитола.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.