Ознака: здравко чолиќ
Калеидоскоп 17.09.22 | 15:45

Здравко Чолиќ не дојде на погребот на Ковач, а еве што испрати на гробот: Вака музичката ѕвезда му оддаде последна почит на познатиот композитор!

На Новите гробишта  во Белград денеска беше погребана Корнелие Ковач, легендарниот српска композитор, кој почина во Белград на 81-годишна возраст. Голем број познати...

Естрада 05.08.22 | 23:48

И Битола си има Здравко Чолиќ, поверен и од оригиналот

На битолчани им е добро познат битолскиот „Здравко Чолиќ“, односно Митко Јанкуловски вработен во битолска банка. За оние другите кои не веруваат колку Митко е плукнат...

Естрада 25.07.22 | 09:58

И ја посвети „једина“: Здравко Чолиќ конечно ја покажа сопругата

Балканската пејачка ѕвезда, Здравко Чолиќ, синоќа одржа спектакуларен концерт во Будва, а по долги години во јавноста се појави неговата сопруга Александра. Иако повеќе...

Естрада 19.06.22 | 22:14

Ќерката на Здравко Чолиќ украла од дома 20.000 евра за да му купи на момчето автомобил

Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна тајно зела околу 20.000 евра од сефот на нејзиниот татко за да му купи автомобил на своето момче. Кога пејачот видел дека му недостига голема...

Естрада 11.04.22 | 11:23

Готвачката откри: Чолиќ сака домашна храна, проја и пити

Сандра Ѓуретиќ, една од најпознтите српски готвачки која работеше во познат белградски ресторан во кој често доаѓал и Здравко Чолиќ открива какви биле неговите навики...

Музика 08.03.22 | 15:11

Здравко Чолиќ го честиташе 8 Март со нова песна

Здравко Чолиќ, кој има огромен број обожаватели и особено обожавателки, одлучи да го честита денешниот празник со нова песна. Драги пријатели, ви подаруваме нова песна...

Естрада 26.12.21 | 12:11

Во оваа населба во Белград Здравко Чолиќ гради луксузни станови

Здравко Чолиќ парите што ги заработи во својата долгогодишна кариера ги вложи во бизнисот со недвижнини. Како штодознава „Курир..рс“, тој веќе неколку години заедно...

Естрада 24.11.21 | 23:01

Ќерката на Здравко Чолиќ го покажа луксузот во кој живее

Здравко Чолиќ важи за ѕвезда која што не сака премногу да го експонира приватниот живот.До пред неколку години тој воопшто не ги покажуваше децата а со сопругата се...

Естрада 17.11.21 | 17:59

Ќерката на Здравко Чолиќ стана вистинска убавица

Презимето Чолиќ наскоро ќе биде познато не само по најголемата балканска звезда Здравко туку и по Уна. Таа е ќерка на Чола и прераснува во вистинска убавица.Има 20 години...

Балкан 16.07.21 | 13:08

Здравко Чолиќ вмешан во изборите во Бугарија

Здравко Чолиќ, еден од најпопуларните музичари во поранешна Југославија, ниту виновен, ниту должен се „вмеша“ во парламентарните избори во Бугарија. Според хрватските...

Естрада 31.05.21 | 13:00

Уна Чолиќ: На најдобриот татко на светот, нека му е најсреќен роденденот

На најдобриот татко на светот, нека му е најсреќен роденденот!“, напиша Уна Чолиќ по повод 70 роденден на Здравко. Уна и Лара се многу приврзани за тато Здравко кој им...

Естрада 23.05.21 | 23:31

Малкумина знаат за оваа љубов на Здравко Чолиќ, „Noć mi te duguje“ и ја посвети нејзе

Љубовниот живот на најголемиот заводник на Балканот, Здравко Чолиќ, пред бракот со Александра бил навистина бурен и според зборовите на тие кои се дружеле со него во...

Естрада 30.10.20 | 13:31

Првата љубов на Здравко Чолиќ позитивна на корона вирус

Актерката Јасна Орнела Бери објави на социјалните мрежи дека е позитивна на коронавирсот. Драги мои зад мене поминаа две тешки недели со корона вирусот. Денеска добив...

Калеидоскоп 27.08.20 | 10:56

Била најголема љубов на Здравко Чолиќ: За неа ја напишал една од најубавите песни

Еден од најголемите балкански ѕвезди Здравко Чолиќ имал бурен љубовен живот во младоста. Пејачот веќе 18 години е во складен брак со Александра, а по него лудуваа многу...

Естрада 20.08.20 | 10:23

Чола ја покажа својата големина: Семејниот стан во Сарaево го подарил на воен инвалид

Најголемата ѕвезда во регионот Здравко Чолиќ ја покажа својата големина. Тој е роден во Сараево каде живееше се до почетокот на војната во БиХ кога се пресели во Белград....

Вести 20.08.20 | 09:49

Здравко Чолиќ го подарил својот стан во Сараево на пријател кој останал воен инвалид

Балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ, го подарил станот во кој израснал во сараевската населба Грбавица, на својот пријател кој е воен инвалид, пренесува српски...

Естрада 16.04.20 | 19:05

Чолиќ: Што дочекав, да не можам да си ги видам ќерките!

Иако е тешко да се замисли, Здравко Чолиќ има 68 години и спаѓа во категоријата на граѓани на кои им е забрането движењето во Србија. Властите таму забранија да излегуваат...

Музика 14.04.20 | 11:15

Здравко Чолиќ во солзи: Што доживеав…

Здравко Чолиќ, најголемата пејачка легенда во поранешна Југославија, има 68 години и мораше итно да се изолира. Чолиќ има две ќерки тинејџерки, со кои тој и сопругата...

Естрада 25.01.20 | 22:07

Оваа актерка му е прва љубов на Чолиќ, а тој за неа ја напиша најемотивната песна

Здравко Чолиќ пред да ја запознае и ожени сегашната сопруга за Чола глава губеле многу дами, а мешу нив и една актерка. Чола на медиумите им откри како ја изгубил невиноста,...

Естрада 01.01.20 | 19:35

Балканската естрада се опари: Само Дино Мерлин и Здравко Чолиќ добија по 100.000 евра

Балканската естрада добро се опари од новогодишната ноќ. Најголемите ѕвезди пееја од Вардар до Триглав за вртоглави суми.Рекордот го срушија Дино Мерлин во Скопје и...