Ознака: здравко чолиќ
Калеидоскоп 27.08.20 | 10:56

Била најголема љубов на Здравко Чолиќ: За неа ја напишал една од најубавите песни

Еден од најголемите балкански ѕвезди Здравко Чолиќ имал бурен љубовен живот во младоста. Пејачот веќе 18 години е во складен брак со Александра, а по него лудуваа многу...

Естрада 20.08.20 | 10:23

Чола ја покажа својата големина: Семејниот стан во Сарaево го подарил на воен инвалид

Најголемата ѕвезда во регионот Здравко Чолиќ ја покажа својата големина. Тој е роден во Сараево каде живееше се до почетокот на војната во БиХ кога се пресели во Белград....

Вести 20.08.20 | 09:49

Здравко Чолиќ го подарил својот стан во Сараево на пријател кој останал воен инвалид

Балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ, го подарил станот во кој израснал во сараевската населба Грбавица, на својот пријател кој е воен инвалид, пренесува српски...

Естрада 16.04.20 | 19:05

Чолиќ: Што дочекав, да не можам да си ги видам ќерките!

Иако е тешко да се замисли, Здравко Чолиќ има 68 години и спаѓа во категоријата на граѓани на кои им е забрането движењето во Србија. Властите таму забранија да излегуваат...

Музика 14.04.20 | 11:15

Здравко Чолиќ во солзи: Што доживеав…

Здравко Чолиќ, најголемата пејачка легенда во поранешна Југославија, има 68 години и мораше итно да се изолира. Чолиќ има две ќерки тинејџерки, со кои тој и сопругата...

Естрада 25.01.20 | 22:07

Оваа актерка му е прва љубов на Чолиќ, а тој за неа ја напиша најемотивната песна

Здравко Чолиќ пред да ја запознае и ожени сегашната сопруга за Чола глава губеле многу дами, а мешу нив и една актерка. Чола на медиумите им откри како ја изгубил невиноста,...

Естрада 01.01.20 | 19:35

Балканската естрада се опари: Само Дино Мерлин и Здравко Чолиќ добија по 100.000 евра

Балканската естрада добро се опари од новогодишната ноќ. Најголемите ѕвезди пееја од Вардар до Триглав за вртоглави суми.Рекордот го срушија Дино Мерлин во Скопје и...

Музика 18.12.19 | 21:49

За нивните први сексови се пее во овие хитови

Ако денеска за сексот, развратот и блудот се зборува како за нешто вообичаено, како добар ден, порано сексот, особено првиот, бил тема на која ѝ се приоѓа со многу внимание....

Естрада 13.12.19 | 23:49

Пееше три часа без престан на 68 години: Здравко Чолиќ со одличен концерт во Арена

Здравко Чолиќ уште еднаш докажа дека е најголемата балканска ѕвезда на сите времиња. Тој е единствен со шест концерти во Белградската арена.Тој вечерва го одржа третиот...

Естрада 12.12.19 | 21:51

Сличноста е неверојатна: Дали е ова вонбрачниот син на Здравко Чолиќ?

Српските медиуми се погласно коментираат дека босанскиот пејач Лео е вонбрачен син на најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ. Иако тие двајца никогаш не прозборувале...

Естрада 29.11.19 | 23:13

Никогаш не ја покажува во јавност: Ова е сопругата на Здравко Чолиќ

Најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ не сака да го експонира семејството во јавност. Ќерката Уна дури кога стана полнолетна почна да поставува форографии на...

Естрада 13.10.19 | 23:28

Чолиќ: Не сакав да живеам во Германија и таму да правам кариера

Најголемата ѕвезда во поранешна Југославија Здравко Чолиќ открива дека во седумдесеттите години имал понуда да се пресели во Германија и таму да гради кариера. Но,...

Естрада 01.10.19 | 20:49

Убава е боли глава: Наследничката на Чола наполни 18 години

Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна наполни 18 години и го прослави својот роденден во друштво на пријателите и семејството. Како што може да се види на нејзиниот Инстаграм,...

Музика 16.06.19 | 18:06

Три и пол часа публиката уживаше во музичкиот времеплов со Здравко Чолиќ

Околу 30.000 луѓе, од сите генерации, синоќа уживаа во музичкиoт времеплов на Чолиќ, и се вратија назад дури педесетина години, уште од времето на неговите почетоци, пеејќи...

Музика 15.06.19 | 12:24

Посебен сообраќаен режим поради концертот на Здравко Чолиќ

Посебен режим на сообраќајот ќе биде воведен попладне поради концертот на српскиот пејач Здравко Чолиќ кој ќе се одржи вечерва на стадионот „Тодор Проески“ со почеток...

Музика 15.06.19 | 09:37

Здравко Чолиќ вечерва настапува во Скопје: Подгответе се за спектакл

Подготвен од срце за сите, балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ, со нетрпение чека да го исполни Градскиот стадион со многу енергија, информираат од организацијата...

Фудбал 05.06.19 | 11:48

Здравко Чолиќ на тренинг со фудбалерите, посака среќа за Полска и Австрија

Во пресрет на концертот во Скопје, денеска македонската фудбалска репрезентација имаше интересна средба. Легендата на екс-југословенста естрадна сцена, Здравко Чолиќ,...

Естрада 22.05.19 | 21:12

Здравко Чолиќ: За мене Македонија секогаш ќе биде Македонија

Здравко Чолиќ вечерва беше гостин во Само Вистина. Тој се осврна на својата кариера, но и на политиката. – Договорот кој го направија Македонија и Грција е само географски...

Естрада 17.05.19 | 17:55

Здравко Чолиќ има спиено со над 1.000 жени?

Здравко Чолиќ е човек од соседството, тој е изборот што секоја мајка го сакаше да го има за свој зет. Кога станува збор за дефинирање на поимот професионалец тогаш тука...

Естрада 17.05.19 | 09:44

Со жена ми се забавувавме 11 години, а не можев да се одлучам дали да се женам или не

Сараево е многу слично како Скопје, домашните те забележуваат дури кога ќе излезеш на странски насловни страни. Ова не било исклучок ни во случајот на денес балканската...