Лепа Брена имала тежок пат до милионите и јахтите што сега ги поседува .Таа се преселила во Белград во 1979 година кога се запишала на студии, а бидејќи целото семејство живеело само од платата на нејзиниот татко, кој работел како медицински техничар, додека нејзината мајка повремено заработувала како шивачка, нивните приходи не биле доволни па Брена мораше да се вработи.

Се јавила на оглас за семејство на кое му била потребна дадилка за нивната новородена ќерка Ана, која тогаш имала само неколку месеци.

Младиот брачен пар Цвета и Томислав тогаш на Брена и платиле стан во Ташмајдан, а таа се грижела за нивната ќерка и ја чувала по потреба.

Станува збор за познатата пејачка и поранешна членка на групата „Тап 011“ Ана Штајдохар

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.