сабота, 13 април 2024
Фудбал 13.04.24 | 23:03

Aлегри смета дека Серија А не е за „фрлање“

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри зборуваше за настапот на клубовите од Серија А во европските натпреварувања. – Мора да бидеме оптимисти. Серија А можеби...

Македонија 13.04.24 | 22:38

Вака беше во Карпош

ВМРО-ДПМНЕ одржа голем митинг во Карпош на кој говореа кандидатот за претседател Гордана Силјановска-Давкова и лидерот Христијан Мицкоски. Погледнете каква беше атмосферата. Мицкоски...

Македонија 13.04.24 | 22:18

Силјановска-Давкова за власта: Тие се олигарси, тие не се луѓе кои трагаат по решенија

Тие се олигарси, тие не се луѓе кои трагаат по решенија. Нивната политика не е во границите на правото, туку е она што тие мислат да го прават! Најважното за мене е доброто...

Свет 13.04.24 | 22:01

Самсунг го напушта Израел

Јужнокорејскиот производител на телефони и електронска одлука, „Самсунг некст“, каде што под еден покрив се собрани глобалните инвестиции на „Самсунг“, одлучи да...

Македонија 13.04.24 | 21:54

Мицкоски до Ковачевски: Подобро тетка ти Жана да ја кандидираше, би била подобар кандидат за претседател од Пендаровски

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој совет до...

Македонија 13.04.24 | 21:41

Силјановска-Давкова: Секогаш кога ја слушам химната сфаќам дека како да ни е запишана во генетскиот код

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова вечерва на митингот во Бутел рече дека тврди оти тоа што го запишала во изборната програма...

Психологија 13.04.24 | 21:28

Проверете дали сте вие: Oваа мозгалка може да ја реши само еден процент од светот

Во оваа мозгалка потребно е да се изберат три топки и да се постават во кругови, така што нивниот збир да биде 30. Оваа задача ви напоменуваме дека може да ја реши само...

Свет 13.04.24 | 21:08

Бајден сериозно ја сфати заканата од Иран

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе се врати во Вашингтон за да разговара со неговиот тим за национална безбедност, еден ден откако рече дека очекува ирански...

Македонија 13.04.24 | 20:56

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Карпош

 

Македонија 13.04.24 | 20:45

Koвачевски пред крајот на мандатот се сети на пензионерите

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски, денеска во Македонски Брод, имаше средба со пензионерите, на која што се разговараше...

Останати спортови 13.04.24 | 20:22

Ноле загуби дома во Монако

Каспер Руд ќе игра во финалето на Мастерсот во Монте Карло откако  го победи Новак Ѓоковиќ во полуфиналето. Руд славеше по три сета, 6:4, 1:6, 6:4. Руд брејкот го направи уште...

Македонија 13.04.24 | 20:14

Мицкоски: Пендаровски го нема да одговори за средбата во претседателската вила со Артан, Ахмети и Ковачевски и како договарале сценарио за измени на Кривичниот законик

Јавна тајна, иако за ова Стево Пендаровски нема да го слушнете да одговори на некој од митинзите, е дека пред неколку месеци се собрале во претседателската вила Стево,...

Свет 13.04.24 | 19:58

Трамп предупреди на светска војна во Израел

Поранешниот американски претседател и републикански претседателски кандидат за овогодишните избори, Доналд Трамп изјави дека „она што се случува со Израел може да...

Македонија 13.04.24 | 19:46

Mисајловски: Со поддршка за Силјановска Давкова ќе започнат промените

Деновиве бев во посета на повеќе населени места, видов што се сѐ прави овде во Бутел, што прави градоначалникот Дарко Костовски. Разговарав со младите, со спортисти,...

Фудбал 13.04.24 | 19:34

Jунајтед во моментов се мачи со Бурнамаунт

Тренерот Ерик тен Хаг зборуваше за важноста на Хари Мегваер за Манчестер јунајтед. – Отсекогаш сме биле многу среќни со Хари. Тој е одличен лидер, многу добар одбранбен...

Фудбал 13.04.24 | 19:20

Шкупи им сe врати на победите

 Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа три средби од 27. коло. Домашните екипи забележаа победи, најтешко до бодовите стигна Брера со гол во судиското...

Фудбал 13.04.24 | 19:07

Сол Кембел е во Скопје

Легендарниот англиски дефанзивец Сол Кембел денеска беше во Скопје и имаше средба со Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ.

Македонија 13.04.24 | 18:52

ВО ЖИВО: Народен митинг во Бутел- Македонија повторно горда!

Следете го во живо, народниот митинг во Бутел – Македонија повторно горда!

Македонија 13.04.24 | 18:47

Ковачевски: Ги знам грешките кои беа направени во изминатите години, ќе се поправат во наредниот период

Имаме јасна визија и конкретен план, како да обезбедиме европска иднина за нашите граѓани и да ги поправиме грешките, заедно со мојот тим ќе работам ден и ноќ да ги исполнам...

Македонија 13.04.24 | 18:28

Мицкоски од Зелениково: Ова е последната шанса за да ја промениме оваа грда реалност, да излеземе масовно на 24 април и 8 мај за ВМРО-ДПМНЕ и Силјановска Давкова

Живееме во едно политичко мочуриште во кое што за жал граѓаните се чувствуваат дека се граѓани од втор ред. Имаме неколкумина околу Али Ахмети кои се дел од ДУИ и неколкумина...