Тренерот Ерик тен Хаг зборуваше за важноста на Хари Мегваер за Манчестер јунајтед.

– Отсекогаш сме биле многу среќни со Хари. Тој е одличен лидер, многу добар одбранбен играч. Во исто време имаме проблеми во одбраната, а во вакви ситуации неговата улога е уште поважна – да биде лидер во одбраната и да помогне преку кратко додавање да се извлече топката. Многу ни е драго што го имаме. Ни треба тој да постигне резултати и да ги оствариме нашите цели, изјави Тен Хаг.

Манчестер јунајтед вечер од 18:30 часот гостува кај Борнмут во натпревар од 33. коло на англиската Премиер лига.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.