Ознака: манчестер јунајтед
Фудбал 22.10.20 | 21:35

Јунајтед подготвува за напаѓач 100 милиони евра

Напаѓачот на Евертон, Доминик Калверт-Луин е хит во Премиер лигата оваа сезона. Стрелецот на 10 голови оваа сезона едноставно „експлодираше“ и ги засени сите напаѓачи...

Фудбал 20.10.20 | 23:44

Манчестер Јунајтед го освои Париз, Лацио ја совлада Борусија Дортмунд

Манчестер Јунајтед е победник на големото дерби во првиот ден од овогодинешната сезона во Лигата на шампионите. На гостувањето во Париз против ПСЖ, „Црвените ѓаволи“...

Фудбал 19.09.20 | 22:33

ВИДЕО: Mанчестер Јунајтед се врати на поразите

Екипата на Манчестер јунајтед загуби од Кристал Палас со 1:3 во својот прв натпревар во новата премиерлигашка сезона. Во победничкиот состав Вилфрид Заха постигна два...

Фудбал 12.09.20 | 15:19

Погба го победи коронавирусот, но тешко да биде 100% подготвен за стартот на сезоната

Играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, целосно се опорави од коронавирусот и продолжи со тренинзите со тимот, објави веб-страницата на „црвените ѓаволи“. 27-годишниот...

Фудбал 20.08.20 | 10:44

Хелен имала оргии со половина тим на Манчестер Јунајтед

Хелен Вуд е девојката што лесно можеше да им ги растури браковите или врските на фудбалерите на Манчестер Јунајтед. Таа пред неколку години во својата книга детално...

Фудбал 16.08.20 | 23:24

Севилја со пресврт против Манчестер јунајтед се пласира во финалето од Европа лигата

Екипата на Севилја е првиот финалист во Европа лигата откако во Келн го победи Манчестер јунајтед со 2-1. Шпанците дојдоа до триумф со пресврт откако Манчестер поведе...

Фудбал 15.08.20 | 19:18

Солскјер ги повика играчите на Манчестер на „зрело издание“ во полуфиналето со Севиља

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле-Гунар Солскјер ги искажа очекувањата за средбата со Севиља во полуфиналето на Лига Европа, што ќе се одржи утре во Келн. Јасно е дека...

Фудбал 24.07.20 | 12:14

За Лига Европа не им се исплати: Јунајтед ќе се засилува ако игра во ЛШ

Раководството на Манчестер Јунајтед ги замрзна сите планови за трансфер, сè додека не се знае дали клубот ќе се натпреварува во групите на Лигата на шампионите во следната...

Спорт 29.06.20 | 22:49

Погба прозборе српски и ги воодушеви своите фанови

Фудбалерот на Манчестер јунајтед и можеби еден од најкомплетните фудбалери на денешнината, Пол Погба прозборе српски јазик. Французинот на својот Инстаграм профил...

Фудбал 13.06.20 | 00:05

Манчестер јунајтед троши најмногу пари за плати за фудбалерите

Екипата на Манчестер Јунајтед е клуб кој плаќа најголеми плати во Премиер лигата. Според „Делоит“ за сезоната 2018/2019 „црвените ѓаволи“ потрошиле 352 милиони фунти за...

Фудбал 08.06.20 | 19:33

Солскер се надева дека Јунајтед веќе нема да греши со засилувањата

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, ќе избегне купување „гнили јаболка“, бидејќи Норвежанецот инсистира на тоа дека новите засилувања мора да бидат...

Фудбал 22.01.20 | 11:22

Момче заработува 145 фунти неделно, а сега Јунајтед сака да го купи за 25 милиони

Манчестер јунјатед испрати официјална понуда до Бирмингем за 16-годишниот фудбалер Џуд Белингам, а според „Скај Спортс“ висината на трансферот треба да изнесува 25...

Фудбал 04.01.20 | 23:16

Швајнштајгер и Санчез во првиот тим: Манчестер Јунајтед ги избра налошите во последната деценија

Спортските новинари во Велика Британија ги избраа најлошите играчи на Манчестер Јунајтед во последната деценија. Изнанадувачки во овој состав се најдоа познати играчи...

Фудбал 02.01.20 | 09:16

Јунајтед загуби и од очајниот Арсенал

Во последниот натпревар од првиот ден во новата година, Арсенал синоќа на домашен терен го совлада Манчестер јунајтед со 2:1. За Јунајтед ова беше шести пораз по 21 одигран...

Фудбал 28.11.19 | 21:08

Јунајтед со трет состав загуби во Казахстан, Партизан испушти победа во Хаг

Големиот Манчестер Јунајтед се посрамоти во Казахстан.Познато е дека англиските тимови Лигата на Европа не е интересна па затоа Солскер на далечниот пат го поведе третиот...

Фудбал 28.10.19 | 17:24

Само од билети: Партизан од мечот со Манчестер Јунајтед заработи 1 милион евра

Управата на фудбалскиот клуб Партизан е задоволна од продажбата на билети за дуелот од Лига Европа против Манчестер јунајтед, при што оствари приход од 1,1 милиони евра. Секако...

Фудбал 09.10.19 | 11:32

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине од клубот

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите...

Фудбал 07.10.19 | 13:36

Манчестер јунајтед испрати скаути во Франција да го следат Дембеле

Манчестер јунајтед е заинтересиран за напаѓачот на Лион, Муса Дембеле, пренесува „Дејли Меил“. Според извештаите на медиумите, скаути на тимот биле испратени во Франција...

Фудбал 04.10.19 | 09:52

Проблеми за Солскјер – Лингард се повреди против АЗ Алкмар

Проблемите со повредените играчи на Манчестер Јунајтед продолжуваат, a уште еден играч кој влегува во „амбулантата“ на тимот е Џеси Лингард. Дваесет и шест-годишниот...

Фудбал 16.09.19 | 21:42

Де Геа го продолжи договорот со Манчестер јунајтед

Шпанскиот голман Давид Де Геа, официјално го продолжи договорот со Манчестер јунајтед до јуни 2023 година. Шпанецот кој има 28 години, дојде во редовите на „црвените ѓаволи“...