Проверете дали сте вие: Oваа мозгалка може да ја реши само еден процент од светот

Психологија 13.04.2024 / 21:28

Во оваа мозгалка потребно е да се изберат три топки и да се постават во кругови, така што нивниот збир да биде 30.

Оваа задача ви напоменуваме дека може да ја реши само еден процент од луѓето во целиот свет.

Доколку, сепак, не можете да најдете решение, погледнете го видеото:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.