недела, 30 април 2017 | Вести денес: 5 ново

Македонија

Економија

Колумни

Ненад Мирчевски

Вината ја префрлаат врз народот за да ги амнестираат предавниците

  27 април 2017 година ќе остане да се памети како еден најсрамните...
Ненад Мирчевски
Ацо Станковски

Пророштва

    Да се насетува со интуиција, која инспирира или...
Ацо Станковски
Горан Момироски

Еди Рама се закани со војна

  Најновите небулози на албанскиот премиер Еди Рама,...
Горан Момироски

Култура

Скопје

Балкан

Свет

РЕПУБЛИКА НА FACEBOOK

Црна хроника

skele

Работник почина по пад од скеле

Шеесетгодишен Кумановец починал како последица на пад од скеле во село Чојлија-скопско, соопшти денеска полицијата. Л.Д. (60) од Куманово паднал од скелето каде што работел...

Спорт

lina gjorceska

Ќе се бори за првото место: Лина Ѓорческа стигна до финалето во Тунис

Денес се одигра полу -финалниот натпревар помеѓу нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа и тенисерката од Хрватска, Петра Мартиќ на турнирот во Тунис. Нашата тенисерка...

Сцена

наташа2

Разведен, успешен и секси до болка – ова е новото момче на Наташа Беквалац!

Наташа Беквалац (36) заплови во романса со Лука Лазукиќ(36), а како што се дознава, парот се запознал непосредно откако пејачката се развела од Љуба Јовановиќ. Иако од разводот...

Живот

дозд

Земете си чадор-се очекува пад на температурите и пороен дожд

Времето во Македонија во неделата ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи и со умерен до засилен...

Анкета

Што ќе открие тужбата против УСАИД и Стејт Департмент за спрегата Бејли/СОРОС?

  • СОРОС ќе падне како круша, следи голема чистка во УСАИД (29%, 263 Гласови)
  • Бејли ќе биде испратен на друга задача и истрагата ќе застане (27%, 247 Гласови)
  • Ништо, ЦИА ќе ги класифицира документите, а Бејли ќе остане уште еден мандат (25%, 230 Гласови)
  • Тужбата ќе биде повлечена, залакот е преголем со голем публицитет (12%, 113 Гласови)
  • Ќе се покаже вистината, во САД важи Пристапот до документи и ништо друго (7%, 63 Гласови)

Вкупно гласале: 916

Loading ... Loading ...

Вицотека

Те Дуајазичност

– Te dua! … – Знам дека ме dua, на промаја сум.

Статус @ Twitter

#Самозафатено

Си се имам јавено. Миљон пати. Недостапно.

Топ 5 најгледани филмови во САД

„Република“ ви препорачува

  • Двојничка Тес Геритсен
  • Гостинот на папата Владимир Волков
  • Ќерки на судбината Тара Хајланд
  • Горчливо срце Виктор дел Арбол
Top