Ознака: видео
Македонија 27.10.21 | 23:22

Жестоко е во студио вечерва: Кој ја поскапи водата? Убаво си пишува – Оливер Илиевски

Жестока дебата во студиото на ТВ21 меѓу кандидатите за градоначалник на Општина Куманово, Оливер Илиевски и Максим Димитриевски. Тие вечерва излегоа со тешки обвинувања. Едно...

Скопје 27.10.21 | 22:45

Запали свеќа, се сретна со граѓаните: Како помина првиот градоначалнички ден на Стојкоски

Прво со вас, моите ѓорчепетровци, а потоа и на средба со вработените во Ѓорче Петров. Заедничка цел е да имаме најдобра општина во Македонија, порача на првиот ден како...

Македонија 27.10.21 | 20:58

ВО ЖИВО: Интервју на Мицкоски на ТВ Шења

Следете го во живо интервјуто на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ТВ Шења со Насер Селмани:

Македонија 27.10.21 | 19:03

Мицкоски: Повеќе не зборат за проекти, зборат само и само за минато, а зинат ќе излажат

„Ќе загубат, но барем да се повлечат достоинствено. И во последните денови гледаме невидена црна кампања и пропаганда која само ја потврдува паниката во нивните редови....

Скопје 27.10.21 | 17:31

Никој не знае каде е: Шилегов потроши 420.000 евра за телефонска централа која не е инсталирана во Градската куќа

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов потрошил 420.000 евра за набавка на мрежна инфраструктура и ИП телефонија за потребите на Градската куќа на ул. „Лазар Личеноски“...

Македонија 27.10.21 | 17:25

Во живо: ВМРО-ДПМНЕ денеска на средба со граѓаните на Злетово

Денеска со почеток од 17:20 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи мини митинг во населено место Злетово, Пробиштип. Свое обраќање на овој мини митинг ќе има проф. д-р Христијан Мицкоски,...

Македонија 27.10.21 | 17:17

Штедачите од ТАТ по 24 години ќе бидат обештетени веднаш штом ВМРО-ДПМНЕ ја превземе власта на централно ниво, објавуваат тие

Во изјава за медиумите штедачите од пропаднатата битолска штедилница ТАТ, денеска објавија дека постигнале договор со ВМРО-ДПМНЕ, со кој конечно по 24 години ќе бидат...

Скопје 27.10.21 | 17:00

Стојкоски ја презеде градоначалничката функција: Вработените ќе бидат во служба на граѓаните, кои ќе се задоволни од услугата

о добивањето на уверението од страна на Општинската изборна комисија, новиот градоначалник Александар Стојкоски го презеде и кабинетот. Претходно, уверенијата ги добија...

Технологија 27.10.21 | 16:33

Kaко во филмот „Враќање во иднината“: Oва е летечки мотоцикл-чини 680.000 долари

Стартап компанија од Јапонија произведе летечки мотоцикл. Тој е наречен  XTurismo Limited Edition, кој има четири електромотоди за погон на пропелерот и и може во воздух да остане...

Македонија 27.10.21 | 15:12

Арсовска: Mи вадат слика од алманах каде некој ми го згрешил името, а не од извод на родени

Независната кандадатка за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска негира дека има бугарско државјанство, но и дека некогаш се викала Даниела. СДСМ...

Скопје 27.10.21 | 14:52

Стефковски веднаш се фати за работа: Голема еколошка акција за чистење низ општина Гази Баба

Денес започнавме со голема еколошка акција за чистење на улиците, парковите и дивите депонии низ Општина Гази Баба, изјави новиот градоначалник на општина Гази Баба...

Македонија 27.10.21 | 14:44

Папазов: Ги повикувам сите граѓани на Кочани, да ги казниме погубните политики на СДСМ

Денеска имаме прекрасен за дружба со граѓаните, голема благодарност до мојата матична партија, благодарност до граѓаните на Кочани кои го дадоа својот глас за број...

Скопје 27.10.21 | 14:41

Јакимовски ќе ги реконструира сите спортски игралишта во општина Карпош

Кандидатот на ГРОМ за градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски најави реконструкција на сите спортски игралишта во општината. Терените кои се изградени со самопридонес...

Скопје 27.10.21 | 14:35

Котлар: Велосипедски паркинг во секое училиште и установа, систем за изнајмување на велосипеди

Само кај нас луѓето одат по коловози, а на тротоарите се возилата и затоа ќе ги ослободиме тротоарите од возила, етапно и паралелно со решавање на паркирањето, вели кандидатот...

Македонија 27.10.21 | 13:36

Мицкоски ги повика кочанчани: Заедно да ја изградиме новата иднина со масовна излезност, ќе поддржиме проекти и промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој денескае во посета на Кочани, ги повика кочанчани да излезат масовно в недела и да гласаат. Мицкоски рече дека во...

Македонија 27.10.21 | 12:31

ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски и Папазов

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со кандидатот за градоначалник на општина Кочани, Љупчо Папазов денес во 12:30 часот ќе дадат изјави за медиуми...

Македонија 27.10.21 | 11:43

Андоновски: Шилегов фатен во лаги, ниту нула, ниту 80.000, концертот на Дино Мерлин чини вкупно 300.000 евра

Нема тема на којашто градоначалникот во заминување Петре Шилегов не ја лаже македонската јавност. Дава одговори со неточна и лажна содржина постојано овие четири години,...

Македонија 27.10.21 | 09:34

Мицкоски му се заблагодари на Волер за поддршката: Се бориме за стандарди и вредности какви што заслужуваме

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ упатува благодарност за поддршката од Патрик Волер, секретарот за меѓународна соработка на најсилното политичко семејство во ЕУ, Европската...

Калеидоскоп 27.10.21 | 08:47

Крокодил во Индија станал вегетариjанец

Крокодилот Бабија, за кого 70 години се грижат монаси во Индија, станал вегетаријанец. Монасите велат дека рептилот што живее во езерцето блиску храмот, е целосно безопасен...

Естрада 26.10.21 | 22:12

„Јутро је“: Нада Топчагиќ ечи низ Милано

Oткако Златан Ибрахимовиќ ја направи славна фолк пејачката Нада Топчагиќ, таа сега стана славна во Италија.Нејзината „Јутро је“ одекнува низ Милано. Туристите си ја...