Сообраќајот на магистралниот пат Василево-с.Градошорци од 18:15 часот е затворен во двата правци, а возилата се пренасочуваат по стариот пат.

Како што соопштуваат од АМСМ, прекинот на сообраќајот е поради случена сообраќајна незгода. вг/лв/

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.