Ознака: прекин
Сервиси 09.03.21 | 07:19

Од девет часот без вода ќе бидат жителите на повеќе улици во Сингелиќ

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф 200 мм на ул. „Радован Ковачевиќ“ бб во населба Синѓелиќ, денеска без вода ќе бидат корисниците од  ул. „Радован Ковачевиќ“,...

Скопје 18.02.21 | 18:48

На минусни температури се греат „на рати“: На жители на Чаир два дена им снемува струја

Жители на улицата „157“ во Чаир, лоцирана во близина поликлиниката „Бит пазар“ два дена, на температури што се симнаа и до -10 степени Целзиусови по неколку часа седеле...

Сервиси 27.11.20 | 09:06

Прекини во сообраќајот на патот Велес-Штип: Се снима реклама

Поради снимање реклама, во прекини ќе биде сообраќајот на патот Велес – Штип. Како што се наведува во соопштението, во периодот од 6 до 13 часот, на регионалниот пат Р1312...

Сервиси 27.11.20 | 08:46

Во прекин сообраќајот на патот Гостивар – Чајле

Со почеток во 8 часот, целосно ќе биде блокиран сообраќајот на регионалниот пат Гостивар – Чајле. Како што информираат од општина Гостивар, причина за прекинот е тоа...

Фудбал 17.11.20 | 09:20

Навивачите на Црвена звезда влегоа на терен: Сакаа да одбележат 10 години од смртта на својот командант

Навивачи на Црвена звезда влегоа на теренoт на стадионот „Маракана“ во Белград и го прекинаа куп натпреварот на Звезда против Златибор, при резултат 0:1 за гостите. Натпреварот...

Сервиси 27.10.20 | 08:38

Без струја делови на Чаир, Аеродром и Карпош

Од „ЕВН Македонија“ инфрмираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Чаир, Аеродром и Карпош. Во периодот од 8 до 13.30 часот, без електрична енергија ќе останат...

Сервиси 25.10.20 | 17:26

Најавениот прекин со водоснабдување во Ѓорче Петров се одложува за утре

Водоводниот дефект на улица „Црногорска“ поради технички причини се одложува за утре, соопшти попладнево јавното претприајтие „Водовод и канализација“. Без вода...

Сервиси 19.10.20 | 09:26

Прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани

Од АМСМ информираат дека денеска (понеделник, 19 октомври) на патниот правец Кичево – Охрид, на потегот кај село Врбјани, по планинскиот премин Пресека, поради работи...

Сервиси 08.10.20 | 12:37

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода, Центар, Гази Баба и Карпош,...

Сервиси 08.10.20 | 12:31

Без вода утре делови од населбата Бутел

Прекин во водоснабдувањето утре ќе имаат корисниците од населба Бутел и булеварот Босна и Херцеговина ( ЕВН, Фурна Диме, Сервис Порше). Од ЈП „Водовод и канализација“...

Сервиси 29.09.20 | 07:43

Од денеска до петок четири скопски села ќе останат без вода

ЈП Водовод и канализација известува дека од денеска до 2.10 (петок) поради чистење и дезифекција на резервоар во с.Љубин, општина Сарај, прекинато водоснабдување ќе имаат...

Сервиси 24.09.20 | 22:26

Делови на Тафталиџе утре со прекин во водоснабдувањето

Поради дефект во водоводната мрежа утре прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисници на ул. Варшавска, Хелсински, Ташкенска, Мексичка и Хаванска. Како што соопштуваат...

Сервиси 13.09.20 | 08:36

Делови на Гази Баба утре без струја

„ЕВН Македонија“ АД известува дека за ден 14.09.2020 година (понеделник),  планирани се следните технички зафати во електро-системот во градот Скопје. – во периодот од...

Сервиси 04.09.20 | 12:25

Од утре и во следните два дена неколку скопски општини ќе бидат без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД известување дека за ден 05, 06 и 07.09.2020 година (сабота, недела и понеделник), заради планирани технички зафати во електро-системот во градот Скопје,...

Сервиси 31.08.20 | 11:00

Прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид на делницата Пресека – Врбјани

На патниот правец Кичево – Охрид, поточно на делницата Пресека – село Врбјани денеска од 12 до 15 часот, сообраќајот ќе биде во прекин во период од 15 до 20 минути поради...

Сервиси 30.08.20 | 12:05

Поради минирање, утре во прекин сообраќајот на патот Кичево – Охрид

На 31 август, понеделник, на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – с. Врбјани, помеѓу 12:00 – 15:00 часот, сообраќајот ќе биде во прекин во период од 15 – 20...

Сервиси 15.08.20 | 08:21

Без вода дел од корисниците на булевар „Партизански одреди“ во Скопје

Без вода утре (16.08.2020) ќе бидат корисниците на дел од булеварот „Партизански одреди“, односно на потегот од улицата „Костурски Херои“ до „Христо Смирненски“. Како...

Сервиси 04.08.20 | 14:56

Дел од Аеродром, Сопиште, Ѓорче Петров и Чучер-Сандево утре без електричната енергија

Од „ЕВН Македонија“ АД информираа дека на 5 август 2020 година се планирани технички зафати во електро-системот на Град Скопје и од таа причина дел од корисниците во општините...

Сервиси 19.07.20 | 11:30

Поради минирање, утре три часовен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Тричасовен прекин на сообраќај утре ќе има на патниот правец Кичево-Охрид, делница Пресека-Песочан, Од АМСМ информираат дека прекинот ќе биде во период од 12 до 15 часот...

Сервиси 19.07.20 | 10:45

Без струја утре Орман и дел од Карпош

Без напојување со електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците на општина Ѓорче Петров и Карпош. Според известувањето од ЕВН Македонија АД во периодот од...