Ознака: прекин
Живот 01.03.23 | 12:01

Твитер е во прекин, не се знае кога ќе се санираат проблемите

Корисниците ширум светот пријавуваат проблеми со социјалната мрежа Твитер. Твитер е во прекин, објавија илјадници корисници на оваа социјална мрежа ширум светот. Според...

Сервиси 04.01.23 | 15:47

Сообраќајот на двата правци на регионалниот пат Дебар-Маврово е во прекин

Сообраќајот на двата правци на регионалниот пат Дебар-Маврово е во прекин, информираат од Авто – Мото Сојуз на Македонија. – Од 14:45 часот сообраќајот е во прекин на двата...

Економија 19.11.22 | 09:43

Блок 1 на РЕК Битола во краткотраен прекин, неговото производство го надоместуваат останатите капацитети на ЕСМ

Од електроенергетскиот систем е исклучен Блок 1 на РЕК Битола. Се работи за планско исклучување заради санација на кондензаторот и на дел од цевководниот систем во постројката....

Македонија 18.10.22 | 15:53

Македонски пошти од утре ја прекинуваат работата на половина час, ако не земат плата, ќе протестираат пред Влада

Вработените во Македонски пошти од утре започнуваат со предупредувачки прекини во работата во време траење од половина час, објави „Курир“. Тие паузата во текот на...

Сервиси 09.08.22 | 10:10

Од денес до 20-ти август: Поради градежни работи прекин во сообраќајот на патниот правец Маврови Анови

На патниот правец Маврови Анови, село Галичник поради изведување градежни работи, односно асфалтирање, сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 10 и 16 часот. Како што информираат...

Свет 19.06.22 | 10:02

Гаспром најави прекин на испораките на гас

Во периодот од 21 до 28 јуни годинава ќе биде прекината испораката на гас преку Турски тек поради редовно одржување на гасоводот, соопшти денеска Газпром. Суспендирањето...

Економија 15.05.22 | 12:21

„Тиквешки лозари“ излегоа на протест, прекин на патот Неготино-Кавадарци

АМСМ ги извести возачите дека има прекин на регионалниот пат Неготино – Кавадарци. „Од 11:15 часот на регионалниот пат Неготино – Кавадарци, поради собир во организација...

Сервиси 13.04.22 | 15:23

УНИЦЕФ: Прекинот во наставата ќе влијае и врз живот на децата во иднина

По штрајкот на просветните работници, кој Самостојниот синдикат за образование, наука и култура (СОНК) го започна во понеделникот, од УНИЦЕФ повикуваат сите вклучени...

Свет 21.03.22 | 14:40

Кремљ: Нема да има прекин на огнот за време на преговорите

Портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј Песков, денеска изјави дека нема да има прекин на огнот во Украина за време на преговорите со Киев, бидејќи украинската страна...

Македонија 15.03.22 | 12:22

Димовски: Прекин на железничкиот сообраќај ако не се исплатат материјалните трошоци за февруари

Патничкиот и товарниот железнички сообраќај од попладне во 15 часот повторно ќе биде запрен поради бојкот на машинскиот и извршниот персонал во Железници на РМ Транспорт...

Економија 11.03.22 | 10:00

Железничкиот сообраќај во прекин

Железничкиот сообраќај во земјава од седум часот утрово е во прекин. Причина за бојкотот на работата е неисплатениот надомест за материјални трошоци што машинскиот...

Сервиси 16.02.22 | 10:27

Во прекин сообраќајот на патот Кичево-Охрид поради минирање

На ден 16.02.2022 (среда), на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – Песочан, сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 11.00ч. – 14.00ч. во времетраење од 10 – 15 минути...

Технологија 05.10.21 | 08:43

Промена на конфигурациајата, причина за падот на услугите на Фејсбук

Фејсбук соопшти дека неговите услуги делумно се враќаат на интернет по шестчасовен прекин што ја запре комуникацијата за милијарди корисници, вклучувајќи ги и апликациите...

Сервиси 06.08.21 | 08:46

Денеска ќе нема вода во делови од две општини во Скопје

Прекин во водоснабдувањето денеска од 8 часот ќе имаат корисниците од улица „Прашка” во општина Карпош, поради изведување водоводен приклучок Ф-100 мм на оваа улица...

Економија 04.08.21 | 15:23

Прекинат штрајкот на машиновозачите, платата за јуни е исплатена денеска, а на 15. се очекува да им биде исплатен првиот дел од јулската плата

Заврши штрајкот на машиновазчите – склучен договор меѓу раководството и вработените. Платата за јуни е исплатена денеска, додека на 15. се очекува да им биде исплатен...

Сервиси 09.03.21 | 07:19

Од девет часот без вода ќе бидат жителите на повеќе улици во Сингелиќ

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф 200 мм на ул. „Радован Ковачевиќ“ бб во населба Синѓелиќ, денеска без вода ќе бидат корисниците од  ул. „Радован Ковачевиќ“,...

Скопје 18.02.21 | 18:48

На минусни температури се греат „на рати“: На жители на Чаир два дена им снемува струја

Жители на улицата „157“ во Чаир, лоцирана во близина поликлиниката „Бит пазар“ два дена, на температури што се симнаа и до -10 степени Целзиусови по неколку часа седеле...

Сервиси 27.11.20 | 09:06

Прекини во сообраќајот на патот Велес-Штип: Се снима реклама

Поради снимање реклама, во прекини ќе биде сообраќајот на патот Велес – Штип. Како што се наведува во соопштението, во периодот од 6 до 13 часот, на регионалниот пат Р1312...

Сервиси 27.11.20 | 08:46

Во прекин сообраќајот на патот Гостивар – Чајле

Со почеток во 8 часот, целосно ќе биде блокиран сообраќајот на регионалниот пат Гостивар – Чајле. Како што информираат од општина Гостивар, причина за прекинот е тоа...

Фудбал 17.11.20 | 09:20

Навивачите на Црвена звезда влегоа на терен: Сакаа да одбележат 10 години од смртта на својот командант

Навивачи на Црвена звезда влегоа на теренoт на стадионот „Маракана“ во Белград и го прекинаа куп натпреварот на Звезда против Златибор, при резултат 0:1 за гостите. Натпреварот...