Ознака: пат
Скопје 20.09.22 | 16:58

Ѓорѓиевски: По неколку децении се реконструира коловозот на влезот во Драчево

По неколку децении се реконструира коловозот на влезот во Драчево, објави на социјалната мрежа на Фејсбук Орце Ѓорѓиевски. -Започнува првата фаза од реконструкцијата...

Економија 11.09.22 | 13:39

Оризопроизводителите го блокираа патот Кочани – Штип, бараат минимална откупна цена од 40 денари за арпата

Земјоделците од кочанскиот и штипскиот регион кои произведуваат ориз, денеска го блокираа магистралниот патен правец Кочани – Штип протестирајќи против ниските откупни...

Сервиси 09.08.22 | 10:10

Од денес до 20-ти август: Поради градежни работи прекин во сообраќајот на патниот правец Маврови Анови

На патниот правец Маврови Анови, село Галичник поради изведување градежни работи, односно асфалтирање, сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 10 и 16 часот. Како што информираат...

Економија 15.05.22 | 12:21

„Тиквешки лозари“ излегоа на протест, прекин на патот Неготино-Кавадарци

АМСМ ги извести возачите дека има прекин на регионалниот пат Неготино – Кавадарци. „Од 11:15 часот на регионалниот пат Неготино – Кавадарци, поради собир во организација...

Црна хроника 04.04.22 | 12:20

Автомобил излета од патот: 53-годишна жена заврши во болница

На 03.04.2022 во 17.20 часот во Полициската станица Дебар било пријавено дека на излезот од Дебар патничко возило „фолксваген тигуан“, со дебарски регистарски ознаки, управувано...

Македонија 28.02.22 | 21:46

Колев: Започната е реконструкција на две улици во село Црквино, во вкупна должина од 450 метри

Во соработка со месната заедница од с.Црквино започната е реконструкција на две улици во селото, во вкупна должина од 450 метри. Денес направив увид на градежните активности...

Сервиси 16.02.22 | 10:27

Во прекин сообраќајот на патот Кичево-Охрид поради минирање

На ден 16.02.2022 (среда), на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – Песочан, сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 11.00ч. – 14.00ч. во времетраење од 10 – 15 минути...

Сервиси 10.01.22 | 18:00

Автопатот Миладиновци – Штип во моментов е прооден за сите видови возила

Автопатот Миладиновци – Штип во моментов е прооден за сите видови возила. Од МВР апелираат до возачите да возат внимателно и да го прилагодат движењето спрема условите...

Сервиси 27.12.21 | 18:50

Патот Струмица-Смолари во прекин поради поплава, на Свети Николе-Миладиновци се вози по една лента поради голем одрон

На патниот правец Свети Николе – Миладиновци, на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента...

Сервиси 26.12.21 | 08:47

Поради нанос и поплава во прекин сообраќајот на патот кај Мокрински извори

Сообраќајот на патниот правец Р1402 Струмица – Мокрино – Смолари кај Мокрински извори е во прекин поради нанос на коловозот и поплава. Екипите на ЈП „Македонијапат“...

Македонија 20.12.21 | 12:27

Општина Василево ги закрпи дупките на локалниот пат кон селото Добрашинци

Општина Василево ги закрпи дупките на локалниот пат кон селото Добрашинци, кои подолго време не беа покриени со асфалт и претставуваа опасност за учесниците во сообраќајот. Со...

Скопје 17.12.21 | 19:34

Општина Бутел тампонира пат во Горно Маало во Љуботен

Екиои на општина Бутел работат на изградба на пат до гоорно маало во Љуботен. Денеска тампониравме пат во Љуботен (Горно Маало) луѓето кои живеат во овој дел на селото...

Сервиси 30.11.21 | 11:42

Во прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар

Поради паднато дрво во прекин е сообраќајот во двата правци на патот Дебар – Маврово, кај местото викано Врбјанска Раскрсница. Како што информира АМСМ, сообраќајот...

Свет 18.10.21 | 08:34

Сообраќајот на патот Дебар-Маврово Ростуше по една лента поради свлечиште

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се одвива...

Македонија 14.10.21 | 13:42

На битолчани пак им ветија дека ќе се направи патот Битола-Меџитлија

Во транспортните политики доаѓа убаво време, рече министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, на свечена академија по повод 60-годишнината од Техничкиот факултет...

Сервиси 24.08.21 | 18:28

Сообраќајот Бучим – Радовиш се одвива по паралелен пат

Поради градежни активности на експресниот пат А4 Штип – Радовиш, од 17 часот сообраќајот на потегот Бучим – Радовиш се одвива по паралелен пат, со ограничена бризна...

Сервиси 15.08.21 | 08:15

Поради сообраќајка блокиран патот Велес-Скопје

Патниот правец Велес – Скопје (по Обиколница) кај Хиподром е блокиран поради случена сообраќајна незгода, информира АМСМ. Поради зголемена фреквенција на возила на...

Патувања 13.08.21 | 12:47

Патот преку планината Галичица од утре отворен за сообраќај

Јавната установа Национален парк „Галичица“ соопшти дека прекинуваат градежните активности за реконструкција на коловозот на регионалниот патен правец Р 2332 Царина...

Сервиси 22.07.21 | 13:13

Од утре целосно затворање на патот во близина на Свети Наум заради реконструкција

Од утре до 7 август поради реконструкција на коловозна конструкција, на патот Р 2332 Царина-спој со Р 1301 Охрид-Свети Наум, ќе има целосно затворање за сообраќај на сите...

Твитови 28.06.21 | 15:31

Патот за Европа од Битола!