Над 51 илјади патници влегле и излегле од ГП Табановце изминатиов викенд, соопштија денеска од МВР.

Според податоците од преминот од 13 до 16. јануари, годинава до пладне низ преминот поминале 51.515 патници. Од нив на преминот влегле 11.707, а излегле 21.701 македонски државјанин. Влез оствариле 8.289 странски државјани, а во истиот период излегле 9.818 лица, странски државјани.

Најголем наплив на патници и возила имаше на 15-ти јануари годинава од 15:00 до 18:00 часот, соопштија за МИА од ГП Табановце.

Во моментов на ГП Табановце редовно се одвива сообраќајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.