Поради дефект ф-150 мм на улица „Кеј 13 Ноември“ бб, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Маџир Маало.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ корисниците ќе бидат без вода од 10 часот се до завршување на активностите.

Поради дефект во шахта на ул.11-ти Октомври 34, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул.„11-ти Октомври“ на потегот од Бул.Кочо Рацин до Рампа од 09:00 часот до завршување.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.