Сообраќајот на патниот правец Градско-Прилеп кај Плетвар е нормализиран и се одвива непречено во двата правци, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот беше во прекин од 14:15 часот поради сообраќајна несреќа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.