На улица „Орце Николов“ во Дебар Маало денеска од 08.00 до 15.00 ќе има времен режим на сообраќајот поради санирање на кружниот тек, информираат од Општина Центар.

Сообраќајот ќе се одвива од улица „Коле Неделковски“ до улица „Ленинова“ во една насока.

Општина Центар апелира до граѓаните да бидат внимателни и да се прилагодат на времениот режим на сообраќај.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.