Ознака: Орце Николов
Црна хроника 25.02.21 | 13:37

Прегазен маж на пешачки премин во Дебар маало

Маж е тешко повреден откако автомобил удрил во него додека преминувал пешачки премин на улицата „Орце Николов“, во близина на Министерството за одбрана, јавува „Макфакс“. Екипа...

Скопје 04.02.21 | 21:22

Богдановиќ во потрага на поени пред локални избори ќе реконструира веќе реконструирана улица од Жерновски

Во потрага на политички поени и пред започнување на локални избори градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ ќе реконструира улица која е реконструирана пред...

Скопје 04.02.21 | 12:51

Во Дебар маало ќе паркираат само жителите, реконструкцијата почнува за 10-тина дена

Основниот буџет на Општина Центар за оваа година изнесува 756 милиони денари и 100 илјади денари, што, според градоначалникот Саша Богдановиќ е рекорден буџет. Новите капитални...

Црна хроника 14.10.20 | 17:32

Две лица на Ургентен, полицијата на терен – детали за судирот на „Рузвелтова“

Две лица се пренесени на скопските клиники во Ургентниот центар по несреќата што се случи попладнево во Карпош 1. Како што информираат од СВР Скопје за „Република“,...

Црна хроника 14.10.20 | 17:25

Возач повредил неколкумина на „Рузвелтова“

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа на што попладнево се случила на крстосницата меѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, пренесува „Сител“. Очевидци...

Македонија 21.06.20 | 14:22

МОН одобри четврта билингвална англиска паралелка во „Орце Николов“, ќе се полага примен во три средни училишта

Во скопската гимназија „Орце Николов“ утре нема да се полага квалификациско тестирање како што претходно беше најавено поради поголем број пријавени ученици со ист...

Македонија 06.12.19 | 12:26

Се мислев на кого да пријавам, кога сите беа вмешани, па пријавив кај директорот на УБК

Се мислев на кого да пријавам, кога сите беа вмешани, рече на денешното рочиште за „Рекет“ сведокот Орце Камчев. Раскажувајќи, како наводно, бил рекетиран и како осмислил...

Култура 02.07.19 | 11:07

Претставата „Том Соер“ и ревија на народни носии вечер на „Скопско лето“

На „Скопско лето” вечер од 19 часот Театарот за деца и младинци ќе ја изведе новата претстава „Том Соер” од Марк Твен во режија на Деан Дамјановски, која премиерно...

Скопје 20.06.19 | 12:51

Родителите на учениците кои се запишуваат во скопската гимназија „Орце Николов“ на протест пред Влада

Родителите на учениците кои се пријавиле во јунскиот уписен рок во скопската гимназија „Орце Николов“ излегоа на протест пред Владата затоа што не сакаат нивните...