Ознака: сообраќај
Сервиси 01.08.20 | 10:00

Сообраќајот на патиштата со умерен интензитет

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено, по суви коловози, соопшти Автомото сојузот. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...

Македонија 22.07.20 | 10:41

Преминот „Меџитлија“ од полноќ ќе биде затворен за сообраќај

Грчкиот граничниот премин „Ники“ односно граничниот премин „Меџитлија“ ќе биде затворен за патнички и товарен сообраќај во периодот од 22.07 (среда) од 00.00 часот до...

Сервиси 19.07.20 | 11:30

Поради минирање, утре три часовен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Тричасовен прекин на сообраќај утре ќе има на патниот правец Кичево-Охрид, делница Пресека-Песочан, Од АМСМ информираат дека прекинот ќе биде во период од 12 до 15 часот...

Сервиси 17.07.20 | 19:23

Поради минирање, утре три часовен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Илинден А.Д. Струга утре во период од 12:00 до 15:00 часот ќе врши минирање на патниот правец Кичево – Охрид, делница Пресека-Песочан. Како што информира АМСМ, поради минирањето...

Црна хроника 10.04.20 | 13:21

Нова тепачка поради несогласувања околу сообраќајот

Зачестени кавги и тепачки поради сообраќајни несогласувања. Вчера во 17.00 часот во Полициска станица Ѓорче Петров, Н.А.(43) од Скопје пријавил дека во 14.45 часот на ул.„Борис...

Сервиси 01.04.20 | 08:43

Сообраќајот по влажни коловози, забрана за камиони на преминот Стража

Изутринава во шест часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по...

Сервиси 21.03.20 | 09:43

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено, по суви коловози

Од АМСМ потсетуват дека за македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични премини за влез во државата за странски...

Сервиси 01.03.20 | 10:35

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево-Скопје во целосен прекин

Утрово од 9 часот и 50 минути во целосен прекин е сообраќајот на магистралниот пат Кичево-Скопје, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Од таму додаваат...

Сервиси 08.02.20 | 08:39

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите...

Балкан 24.01.20 | 11:35

Германската полиција во шок: Српски автобус кој се распаѓал го исклучиле од сообраќај

Германската полиција објави дека запрела автобус што одел кон Србија, и останала во шок поради состојбата на возилото кое го исклучиле од сообраќај. Каросеријата на...

Сервиси 16.01.20 | 12:29

Изменет сообраќаен режим за Водици

В недела на 19 јануари поради манифестациите за верскиот празник Водици, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе воведе посебен режим на сообраќај...

Сервиси 12.01.20 | 20:37

Сообраќајот по влажни коловози, да се вози внимателно

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Слаби врнежи од снег се бележат на Попова Шапка и на планинските превои Буково, Плетвар и Пресека. Интензитетот...

Сервиси 01.01.20 | 10:51

Сообраќајот на државните патишта по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Црна хроника 30.12.19 | 17:10

Тепачка на Партизанска поради недоразбирање во сообраќајот

Во текот на вчерашниот ден била пријавена тепачка на Ппартизанска, поради недоразбирање во сообраќајот. Вчера во 18.35 часот во СВР Скопје, И.Н.(25) од Скопје пријавил дека...

Сервиси 29.12.19 | 08:18

Врнежи од снег во Маврово и на превоите Стража и Плетвар, нема пречки за сообраќајот

Сообраќајот на државнита патишта се одвива по влажни коловози на повисоките места во северозападните, западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови...

Сервиси 18.12.19 | 14:51

Магла низ цела Македонија

Намалена видливост на патните правци поради магла до 150 метри има кај Страцин, Тетово, Гостивар, Битола, Прилеп, Охрид, Струга и Ресен, до 40 метри видливоста е кај Штип...

Скопје 21.11.19 | 16:59

Хаос пред Влада, Скопје се кити новогодишно во најголемата сообраќајна гужва

Свирежи од автомобили, колони и револтирани граѓани е сликата која сведочи за хаосот којсе создаде пред Влада поради тоа што градските власти одлучиле градот да се...

Црна хроника 08.11.19 | 21:21

Спасовски: Камерите на скопските улици не служат за сообрќајни казни, туку само за надзор

Камерите од видеонадзорот во градот не се за казнување, туку тие до пред две-три години беа користени од Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), рече вечерва...

Сервиси 18.10.19 | 13:08

Препорака до родителите: Информирајте ги децата за основните правила и прописи во сообраќајот

Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот и патиштата денеска започна кампања преку која апелираат до родителите да ги запознаат децата со основните правила...

Сервиси 13.10.19 | 13:20

Пренасочен сообраќајот на магистралниот пат А-3 Штип-Делчево

Сообраќајот на магистралниот пат А-3 Штип-Делчево од м.в. „Подлошка крстосница“ до м.в. „Копосара“ од изутрината е пренасочен преку градот Кочани, информираат од Автомото...