Oд 09.00 до 12.00 часот без струја ќе останат дел од жителите на ул. „Владимир Полежиновски“ во Општина Центар.

Од 09.00 до 14.00 часот без струја ќе останат жителите на ул. „13ти Август Охридски Договор“ од бр. 10 до бр. 28 во Општина Гази Баба.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.