Без вода денеска ќе бидат корисниците од улица 20/бб Сарај, како и од Грчец, Глумово, Шишево и Матка.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради дефект на огрлица ф- 400 мм на ул. 20/бб Сарај.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:20 часот до санација на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.