Ознака: сарај
Скопје 20.09.21 | 15:14

Утре прекин на водоснабдување во Сарај, ќе се чисти резервоар за вода

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека на ден 21.09.2021 година (вторник)...

Црна хроника 25.08.21 | 20:19

Со пиштол пукал во својот шура во угостителски објект во скопски Сарај

На 24.08.2021 во 20.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект во с.Сарај, З.Ш.(48) од с.Глумово, скопско, кој бил со уште три лица, испукал од пиштол кон неговиот...

Скопје 13.08.21 | 13:07

Десетмина тигри рачно ги гаснат корењата кои го разгоруваат пожарот во Сарај

Ситуацијата со пожарот што веќе неколку дена гори во Општина Сарај е специфична, затоа што откако ќе биде изгаснат продолжуваат да горат корењата под земја и тој повторно...

Македонија 13.08.21 | 11:16

Корењата под земја не дозволуваат да биде изгаснат пожарот кај Сарај

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, рече дека ситуацијата со пожарот што веќе неколку дена гори во Општина Сарај е специфична, затоа...

Црна хроника 28.07.21 | 19:53

Приведени тројца насилници од Бојане, со пиштоли и ножеви направиле хаос пред ресторан во Сарај

Синоќа, нешто по еден часот по полноќ, полицијата уапсила тројца жители на скопското село Бојане, А. Ќ. (23), М. Ќ. (30) и Г. Ќ. (25), поради сомнение дека претходно направиле инцидент...

Скопје 22.07.21 | 17:37

Заев: Maкедонија е добро место за инвестиции

Премиерот Заев им честиташе  на инвеститорите на станбено-деловниот проект Комплекс Планет, за нивната храброст да реализираат еден исклучително иновативен, креативен...

Македонија 22.07.21 | 15:13

Во Сарај ќе се гради елитна населба со 142 луксузни вили со базени, хотел, ресторани, спа-центри

Сместена меѓу селата Љубин и Арнакија во Општина Сарај на 15 хектари се гради првата елитна населба со 142 луксузни вили со базени, широки дворови и огромен парк во близина....

Црна хроника 23.06.21 | 10:39

За осум часа казнети 106 возачи во Сарај

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи-Скопје во текот на вчерашниот ден (22.06.2021) од 12 до 20 часот спровеле засилена акциска контрола во областа на сообраќајот...

Скопје 22.01.21 | 09:35

Градоначалникот на Сарај: Не е вистина дека на местото на езеро Треска ќе се гради болница или трговски центар

Градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџити, во изјава за „Слободен печат“ ги отфрли како невистини зборувањата дека на местото на спортско-рекреативниот центар...

Црна хроника 20.11.20 | 11:21

Полицијата почна да пишува казни и во Сарај

На територијата на Општина Сарај вчера во акциски контроли во областа на сообраќајот, полицијата казнила 166 возачи. Како што соопшти МВР, од изречените санкции, меѓу...

Црна хроника 09.09.20 | 10:47

Жител на Сарај загина во зграда во Кисела Вода, паднал во отворот за лифт

Жител на сарај, на возраст од 30 години го загуби животот по пад во отворот за лифт во зграда во скопската населба Кисела Вода. Како што објави „Алсат“, Мујадин Муртезани...

Сервиси 25.08.20 | 10:00

Делови од општина Сарај утре без струја

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без струја ќе останат: Во периодот од 10.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од селата Љубин и Кондово, како и објектите на Даути...

Македонија 15.07.20 | 15:12

Пријавен поткуп на гласачи во општина Сарај

Во СВР Скопје, околу 12,01 часот, Д.А телефонски пријавил дека на подрачјето на Општина Сарај, С.Н од политичка партија со повеќе лица и возила се движеле на подрачјето на...

Црна хроника 05.07.20 | 11:35

ЈП Водовод откри диви приклучоци на вода во Глумово, Шишево и Сарај

ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека  во последната спроведена акција за утврдување и исклучување на диви приклучоци на водоводната мрежа, диви приклучоци...

Црна хроника 09.06.20 | 11:18

21-годишен мотоциклист загина кај Сарај

Момче на возраст од 21 година загина доцна синоќа во скопското село Сарај откако мотоциклот со кој управувал се судрил со автомобил. На 08.06.2020 во 22.56 часот било пријавено...

Скопје 30.05.20 | 21:41

Градоначалникот на Сарај со апел: Не правете семејни собири

Градоначалникот Блерим Беџети апелираше до жителите на Сарај да ги почитуваат здравствените мерки и да не прават семејни собири. Јас сум во својство на член на претседателството...

Македонија 28.05.20 | 15:51

Пановски: Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел треба да се стават во карантин

Бројките на заразени и починати сега и бројките од 22 април се исти, само што тогаш имаше полициски час до 16 часот и сите седевме дома, а сега сите мерки се олабавени, тврди...

Скопје 28.05.20 | 15:07

Од новите 24 случаи со ковид-19 во Скопје најмногу се од Сарај и од Бутел

Од вкупно дијагностицираните нови 38 случаи со Ковид-19, според денеска објавените податоци, 24 се од Скопје. Како што информирале за МИА од Министерството за здравство,...

Скопје 26.05.20 | 21:55

Сарај сега не е ништо подобар од Дебар кога го ставија во карантин

Сарај сега не е ништо подобар од Дебар кога го ставија во карантин. Никој не ни помислува, ниту градоначалникот на Сарај е загрижен, ниту граѓаните се нешто загрижени....

Скопје 24.05.20 | 18:19

Во Скопје со ковид-19 најмногу заразени има во Сарај, Гази Баба и Чаир

Од 37-те новозаболени од ковид-19 регистрирани во изминатото денонокие, 12 се во Скопје и тоа пет во општината Гази Баба, по два во Бутел и Чаир, и по еден во Сарај, Карпош...