Од 9 часот без вода се жителите од населбата Долно Лисиче поради дефект на приклучна водоводна цевка на улицата „Долно Лисиче“ пред „Дим Маркет“, соопшти „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до отстранување на дефектот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.