Дел од Општина Центар денеска ќе остане без вода за пиење поради уличен дефект.

Од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје информираат дека поради уличен дефект на раскрсница меѓу улиците „Македонија“ и „Луј Пастер“, без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од овие улици.

Засегнатите ќе немаат вода за пиење од девет часот, па сѐ до отстранување на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.