Министерот за надворешни работи Бујар Османи преку статус на социјалните мрежи објави дека со сопругата го чекаат третото дете.

Османи објави фотографија со семејството со натпис „Ние петте!“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.