Премиерката Ана Брнабиќ и нејзината партнерка, докторката Милица Ѓурѓиќ пред девет години посвоија куче. На миленикот најмногу се радува нивниот син Игор.

Пред девет години отидовме на роденден. Ја возев колата, Ана седеше на совозачкото седиште. Куче буквално истрча пред автомобилот. Закочив и тргнав околу него. И велам на Ана: „Некој ќе го земе, ќе го удри кола. Излези, земи го“. Излезе и го крена – со насмевка раскажува Милица Ѓурѓиќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.