Претседателот на Србија, Александар Вучиќ покажа колку му значат неговите родители и братот.Тој на Инстрагам објави неколку фотогафии во кои е како бебе и неколкугодишно дете.

Овие слики се од мајка ми Ангелина, таткото Анѓелко, а на една од нив е и Андреј“-напиша Вучиќ.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.