Се запали автобус што превезувал педесетина ученици на екскурзија во Хрватска. Според првичните информации, нема повредени.

Автобусот кој ги превезувал учениците од Широки Брег кој Задар, се запалил кај Имотски, – јавија хрватските медиуми.

Во автобусот имало 52 ученика, а благодарејќи на присебноста на возачот никој не е повреден.

Патот Д-76 по кој пламнал автобусот бил затворен до изгаснувањето на пожарот.

Фото: Радио Имотски

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.