Шегувајќи се за состојбата во која се наоѓа македонската театарска сцена и културните објекти, актерите Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски на последната „Златна бубамара на популарноста“, голем дел од стенд-ап настапот ѝ посветија на Министерството за култура и министерката Бисера Костадиновска Стојчевска.

Таа посебен „поздрав“ доби и од актерите од театар „Комедија“, кои ја добија наградата Претстава на годината иако воопшто не беа поддржани од институцијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.