Ако имате проблеми со отворањето на Инстаграм и пристапот до вашата сметка, не сте сами, бидејќи многу корисници ширум светот пријавуваат проблеми и се прашуваат како да ја вратат својата сметка.

Инстаграм престана да работи, многу луѓе не можат да се логираат и добија порака дека нивните сметки се суспендирани, но тоа не е затоа што прекршиле некои правила, тоа е технички проблем, или така изгледа.

Она што збуни многу корисници е тоа што во пораката се вели дека ги прекршиле правилата на оваа мрежа и повеќе нема да можат да ја користат. Ова го потврдија многу креатори на содржини на Инстаграм, кои забележаа драстичен пад на следбениците во последните неколку часа.Инстаграм сè уште нема објавено јавно соопштение во врска со овој пад и заклучување на сметката, па не е познато дали ова е техничка грешка што може да се поправи или дали овие сметки се изгубени. Ако ова ви се случило и се прашувате како да ја вратите вашата сметка, контактирајте го контакт центарот на Инстаграм преку овој линк.

Ова е само најновото во серијата технички проблеми во Мета неодамна, бидејќи корисниците на WhatsApp имаа многу проблеми изминатава недела.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.