Ознака: инстаграм
Црна хроника 25.01.20 | 20:42

На затворена група на „Телеграм“ се споделуваат фотографии од малолетни девојчиња од 12, 13 години

Преку затворена група на социјалната мрежа Телеграм со наслов „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни...

Калеидоскоп 21.01.20 | 20:09

Им нудат што ќе посакаат: Шеици од Дубаи полудеа по инфлуенсерки од Инстаграм

Највијателните светски инфлуенсерки ги раскажуваат своите искуства од богатите шеици од Дубави. Тие им нудат злато и пари за само една ноќ со нив а им се нуди и да станат...

Калеидоскоп 08.12.19 | 16:44

Инфлуенсерски: Kреаторот на Инстаграм ужива во вилата за сите пари

Еден од креаторите на Инстаграм,  Кевин Систрум навистина знае да ужива во животот и во парите што ги заработил. Тој си купи вила на езерото Тако каде ужива со сопругата...

Семејство 04.12.19 | 10:29

Македонски ученци кршат столчиња, палат училишна клупа, пушат се снимаат и објавуваат на „Инстаграм“

Група на „Инстаграм“ која се вика „Crazy.school.videos.mk“ објавува видеа од македонски ученици кои намерно дивеат во училници и кршат училиштен инвентар, се смеат и сето тоа...

Интима 06.11.19 | 23:00

Исповед на зависничка : Спиев со 200 непознати мажи од Инстаграм

Lurie Jade Woodruff  вели дека социјалните мрежи ја продлабочиле нејзината сексуална опсесија. Според неа, апликациите како Инстаграм делуваат како дрога која ја храни нејзината...

Сцена 29.10.19 | 14:01

Елиф Елмас ѝ подари долна облека, кадифено мече и букет цвеќе на непозната девојка?

Еден од најдобрите млади фудбалери во светот, нашиот Елиф Елмас ги изненади своите следбеници на Инстаграм. Овој пат не беше видео на кое дава гол од позади стативите,...

Калеидоскоп 16.10.19 | 18:55

Познатата актерка отвори Инстаграм профил, на првата слика собра над 8 милиони „лајкови“

Актерката Џенифер Анистон ги воодушеви своите обожаватели бидејќи стана дел од социјалната мрежа Инстаграм. Таа отвори свој профил на Инстаграм и првата фотографија...

Калеидоскоп 15.10.19 | 08:08

Уште една инстаграм ѕвезда пронајдена мртва

Eдна од најпопуларните поп-ѕвезди во Јужна Кореја, 25-годишната Сули, е пронајдена мртва во својот стан во близина на Сеул, соопштила корејската полиција. Ја пронашол...

Црна хроника 01.10.19 | 10:34

Тетовец објавил компромитирачки фотографии од бившата, се соочува со кривична пријава

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Ј.(23) од с.Шипковица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. Во текот...

Црна хроника 30.09.19 | 16:22

Споделувала компромитирачки фотографии од лажен профил

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.А.(20) од с.Гургурница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. Во текот...

Мода и убавина 26.09.19 | 21:52

Инфлуенсерка со 1,1 милиони следбеници живее како свиња во кочина

Кинеската инфлуенсерка Лиса Ли, која има 1,1 милиони следбеници на кои им го пезентира својот гламурозен живот, зад фотоапаратот живее како свиња, а прва да се увери во...

Фудбал 29.08.19 | 10:06

Јувентус се проби на третото место по популарност на Инстаграм

Бројот на следбеници на страницата на Инстаграм на Јувентус надмина 31,1 милион. Клубот од Торино го помина Манчестер јунајтед во овој индикатор и се искачи на третото...

Технологија 04.08.19 | 11:00

Инстаграм и ВацАп ќе го сменат името

Фејсбук потврди дека ќе го смени името на двете апликации кои се сметаат за едни од најпопуларните на светот, Инстаграм и ВацАп, пишува Techradar. Инстаграм ќе биде познат...

Технологија 03.07.19 | 19:27

Паднаа Фејсбук, Инстаграм и Ватсап

Во тек е голем пад на Фејсбук, Инстаграм и Ватсап. Веќе два часа корисниците имаат потешкотии со вчитување фотографии и објавување. Најмногу проблеми со социјалните...

Сцена 25.06.19 | 15:46

Перо Антиќ и Ружица се разведоа, па се отследија на Инстаграм

Нашата кошаркарска гордост, претседателот на КФМ Перо Антиќ и новинарката Ружица се отследија на социјалната мрежа Инстаграм. Околу една недела Ружица веќе не е Антиќ...

Технологија 26.04.19 | 10:55

„Инстаграм“ има нова опција за „стори“

Андроид и iOS корисниците на апликацијата „Инстаграм“ отсега имаат можност да користат нова опција „Quiz“ во склоп на „Инстаграм стори“ опцијата. „Quiz“ е можност за...

Технологија 23.04.19 | 10:16

Инстаграм ќе го крие бројот на „допаѓања“

За многумина, единствената причина зошто луѓето објавуваат на социјалните мрежи, се „лајковите“. Тоа е всушност начин да се биде забележан или популарен, во зависност...

Сцена 08.02.19 | 11:20

Бесна како рис, Карлеуша се огласи со нова порака на Инстаграм

Скандалот околу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш не стивнува. Сега пејачката доживеа уште една непријатност со објавувањето на најнови пораки кои си ги разменувале со...

Естрада 02.02.19 | 00:24

„Мала од скандала“ доби кукла: Jelena Karleusha doll го преплави „Инстаграм“

Еден обожавател на Јелена Карлеша е толку импресиониран од ликот и делото на поп-дивата што почна да прави мини-реплики во облик на кукла, облечена во гардероба идентична...

Естрада 25.01.19 | 08:51

Мрачни сили и околу Цеца

Во екот на скандалот кој ѝ е сервиран на Јелена Карлеуша, проблеми и во мирниот живот на нејзината лута сопарничка Цеца Ражнатовиќ. Фолк дивата синоќа забележала дека...