Ознака: проблеми
Македонија 31.10.21 | 15:51

Вкупно 311 приговори за повреда на избирачкото право до 15 часот

Вкупно 311 приговори за повреда на избирачкото право стигнале до Државната изборна комисија (ДИК) до 15 часот од кои прифатени се 268, одбиени се 25, додека 18 од лицата ги има...

Технологија 09.10.21 | 08:25

Фејсбук вчера пак падна, од компанијата тврдат дека ги отстраниле проблемите

Фејсбук ги отстрани проблемите што предизвикаа втор прекин на неговата работа оваа недела и им се извини на корисниците. Синоќа, Фејсбук, Месинџер и Инстаграм повторно...

Македонија 10.09.21 | 13:51

Попишувачите и денес имаат проблем со апликацијата

Пописните активности на терен течат, не се прекинати, а се спроведуваат со намален интензитет со цел техничкото усогласување да се заврши во најкраток можен рок и час...

Македонија 23.08.21 | 10:04

Не тргнувајте на пат без да проверите дали вашата вакцина важи – со македонскиот „зелен пасош“ сепак не може да патувате секаде

Со македонскиот „зелен пасош“, сепак, не може да патувате секаде. Документот кој е потврда за целосна имунизација и кој важи за патување во Европа, не значи и гаранција...

Технологија 10.12.20 | 13:49

Падна „Месинџер“, проблеми има и со „Фејсбук“ и „Инстаграм“

Од утрово корисниците на социјалните платформи „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Месинџер“ пријавуваат проблеми во користењето. Проблеми имаат корисниците низ цела Европа,...

Здравје 29.09.20 | 08:34

Двојна епидемија во Мексико: Забранета продажба на газирани пијалоци и брза храна на деца

Корона-кризата особено го погоди Мексико, а лошата исхрана и безалкохолните пијалоци очигледно се делумно одговорни за ова. Повеќе од 76.000 луѓе веќе починаа од и со Ковид-19,...

Економија 04.07.20 | 14:30

Проблемите во текстилниот сектор доправа доаѓаат, сметаат од Гласен текстилец

Поради новите случаи на коронавирусот, една пробиштипска конфекција од вчера е затворена, а работниците се испратени на колективен годишен одмор, информира Кристина...

Економија 27.04.20 | 12:21

Азески: Почнуваат големите проблеми за бизнисот – со ликвидноста кон средината на мај, а со извозот во почетокот на јуни

„Почнуваат големите проблеми за бизнисот“, вака е насловена денешната порака на претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески во која тој прави...

Фудбал 13.12.19 | 21:05

Брегзит ќе направи најголеми проблеми во фудбалот и Формула 1

Најавеното излегување на Велика Британија од Европската унија, може да има негативен ефект и врз одредени спортови, најмногу врз фудбалот и особено Формула 1. Кога ќе...

Македонија 12.11.19 | 14:02

Власта бега секогаш кога треба да се дебатира за реалните проблеми на граѓаните

На денешната собраниска седница, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски посочи дека доцнењето за започнување на седницата не е за оправдување. Секогаш...

Свет 10.11.19 | 12:18

Судири меѓу институциите во ЕУ, нема решенија за светските проблеми

Европската Унија наместо да почне да ги решава жешките светски прашања, што и го очекуваат граѓаните кои гласаа на европските избори во мај, се соочува со судири меѓу...

Астро 03.11.19 | 21:58

Ноември ќе биде најлош за овие хороскопски знаци

Ноември не е омилен месец меѓу луѓето поради студеното време, но овој месец ќе биде посебно лош за следните хороскопски знаци: Бик, Девица и Јарец. Бик: Ќе имате проблеми...

Ракомет 18.10.19 | 21:06

Близок соработник на Самсоненко причина за проблемите во РК И ФК Вардар

Поранешен близок соработник на Сергеј Самсоненко, заедно со сопственик на фирма, се обидуваат да му земат речиси два милиони евра на првиот човек на ФК и РК Вардар, пишува...

Македонија 05.09.19 | 18:10

Како изгледа Боки 13 после два месеца притвор

Бојан Јовановски денеска од истражниот затвор во Шуто Оризари бил пренесен на скопските клиники, поради болки во желудникот. Тој примил инфузија на Клиниката за торакална...