Некои би се согласиле дека една жена му е премногу, а верувале или не, Бразилец има дури 10. Тој тврди дека  сите негови врски со овие жени се засновани на љубов и дека тој ги сака сите.

Неговиот Инстаграм е преплавен со овековечени моменти со неговите „сопруги“ кои се оскудно облечени на фотографиите. Една од девојките наскоро  го оставила, бидејќи имач посебни „желби“.

Артуро тврди дека е малку себична бидејќи го сакала само за себе. Не преферира моногамни врски и е тажен од нејзините „оправдувања“.

Овој човек своите развратни фотографии ги објавува на Инстаграм, фалејќи се со својот „чуден“ живот, каде тој и неговите „сопруги“ секојдневно уживаат во храна и пијалок во неговата вила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.