Едно 11 месечно момче од областа Бафало стана вирално, бидејќи урнебесно ја исфрли својата крштевка од колосек, со само еден потег.

@nattyiceicebabyy @Barstool Sports hope you find this as funny as we did #baptismgonewrong ♬ Oh No – Kreepa


Сепак свештеникот одлично изреагирал, ја кренал книгата и продолжил со цеременијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.