Ознака: крштевка
Калеидоскоп 04.02.21 | 19:07

Новороденче умре на крштевка, целата нација се налути на црквата: Изменете го обредот

Многу Романци се мобилизираа оваа недела на социјалните мрежи, како би ја увериле Православната Црква да го измени обредот на крштевање, после смртта на новороденче,...

Калеидоскоп 22.10.20 | 08:42

Свештеникот го малтретира бебето, родителите му викаат да престане: Снимка која ја згрози јавноста

Мајката на дете кое се крштевало во неделата во Лимасол, Кипар најавила тужба против свештеникот кој ја оддржувал церемонијата на крштевање бидејќи бил исклучително...

Вести 24.06.20 | 17:48

Доцнеа час и половина иако стигнаа во „порше“ – Дарко и Марина го крстија синот

Пејачот Дарко Лазиќ и неговата свршеница Марина Гагиќ денеска, на неговиот прв роденден, го крстија нивниот син Алексеј. Крштевката се одржа во црквата Св.Петка на Калемегдан...

Калеидоскоп 06.07.19 | 18:26

Први фотографии од крштевката на Арчи

Точно два месеца откако се роди, утрово во Виндзор беше крстен првиот син на принцот Хари и Меган Маркл. Церемонијата била интимна, само за најблиското семејство, без...

Калеидоскоп 04.07.19 | 09:40

Меган и Хари подготвуваат тајно крштевка на Aрчи

Може да се каже дека Меган Маркел и принцот Хари навистина не се грижат многу за кралските протоколи. Тие се подготвени да пробијат едно од правилата во семејството,...

Естрада 12.05.19 | 11:04

Венчавка за мама и тато, па крштевка за Андреа

Ќерката на Наум Петрески, пејачката Анастасија Петреска се заколна на вечна љубов пред Бога. Петреска се венча во црква со избраникот Владимир Поповски, со кого склучи...

Калеидоскоп 12.01.19 | 17:51

Ти го крстиш он те мочка: Синот на Борко шампион од пелени

Синчето на нашиот ракометен репрезентативец Борко Ристовски, на 5 јануари на венчавката на своите родители го доби своето свето крштевање. Малиот јунак за време на крштевањето...

Семејство 22.11.18 | 09:57

Поп ќе удавеше бебе додека го крстеше (видео)

Снимка од една крштевка во САД привлече големо внимание во мидиумите. Иако оваа церемонија започнува убаво, малку фалеше да зврши кобно. Крштевката се случува во баптистичка...